RU

Міжнародний день кухаря

Міжнародний день кухаря
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine

Міжнародний день кухаря професійне свято кухарів та кулінарів усього світу. Відзначається щорічно 20 жовтня. День кухаря, започаткований Всесвітньою асоціацією кухарів (WACS) у 2004 році віддає шану чоловікам та жінкам у кулінарному світі.

Історія свята. Всесвітній день кухаря було засновано у 2004 році з ініціативи Всесвітньої асоціації співтовариств шеф-кухарів (World Association of Chefs Societies – Worldchefs або WACS). Ідея святкування належить Біллу Галлахеру (Bill Gallagher) президенту Світової асоціації кулінарів.

Worldchefs як глобальна мережа об'єднань шеф-кухарів була заснована в жовтні 1928 року в паризькій Сорбонні, її першим почесним президентом був знаменитий французький ресторатор, критик та кулінарний письменник Огюст Ескоф'є. Діяльність Worldchefs спрямована на підвищення світових кулінарних стандартів за допомогою освітніх програм, тренінгів та професійного розвитку своїх членів. У наш час – це об'єднання 93 професійних організацій, які представляють понад 10 мільйонів шеф-кухарів у всьому світі.

Международный день повара Міжнародний день кухарів – це глобальна ініціатива, яка підвищує обізнаність з кулінарною професією. У всьому світі професійні кулінарні організації влаштовують конкурси майстерності, проводять дегустації та експериментують із приготуванням оригінальних страв.

Щороку Всесвітня асоціація кухарів обирає тему для Міжнародного дня кухарів, 2017 року тема свята "Їжа для здорових героїв" (Foods For Healthy Heroes). Мета полягає в тому, щоб використовуючи популярність та привабливість супергероїв навчити дітей по всьому світу важливості здорового харчування, вразити їх чудесами кулінарної професії та навчити гарним звичкам у їжі, які залишаться з ними на все життя. Дітям з усього світу буде запропоновано взяти участь у веселих семінарах. На семінарах вони будуть готувати і куштувати здорову їжу, яка робитиме дітей сильними, здоровими і вони почуватимуться як їхні улюблені супергерої.

День кухаря в Україні. День працівників харчової промисловості – професійне свято засноване у 1995 році указом президента України Леоніда Кучми на підтримку ініціативи працівників харчової промисловості, а також професійних спілок.

У 1966 році Президія Верховної Ради СРСР ухвалила відзначати день працівників харчової промисловості у третю неділю жовтня. Ця галузь поєднує близько 40 галузей, які виробляють продукти харчування. День повара в Украине

У червні 2008 року представники харчової промисловості України, об'єднавши свої зусилля для активного захисту та розвитку галузі, створили Всеукраїнську громадську організацію (ВГО) Спілку виробників харчової промисловості. Головні цілі – забезпечити умови для постійного розвитку фабрик та заводів галузі, їх конкурентоспроможність на внутрішньому ринку, а також умови для продуктової експансії на зовнішні ринки.

Засновниками організації є понад 100 трудових колективів підприємств харчової промисловості України, які об'єдналися у 15 регіональних осередків, з яких 14 – обласні та ще один – в Автономній Республіці Крим.

Окрім територіальних осередків до складу організації увійшли 11 галузевих об'єднань підприємців. Це, зокрема, такі галузеві асоціації, як Укрцукор, Укрмолоко, Укролія, Укркондитер, Спілка оптовиків та виробників алкоголю та тютюну (СОВАТ) та ін.

Фото: iStock/Global Images Ukraine

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі