RU

Всесвітній день запобігання самогубствам

Всесвітній день запобігання самогубствам
Джерело фото: depositphotos.com

Всесвітній день запобігання самогубствам - міжнародна дата, яку щорічно відзначають по всій планеті, починаючи з 2003 року, 10 вересня, з метою сприяння діяльності із запобігання самогубствам у всьому світі.

Історія. Всесвітній день запобігання самогубствам почали проводитися з ініціативи Міжнародної асоціації по запобіганню самогубствам (МАПС) при активній підтримці Всесвітньої організації охорони здоров'я та під патронажем Організації Об'єднаних Націй.

Всесвітній день запобігання самогубствам проводиться 10 вересня з метою зміцнення прихильності та заохочення діяльності із запобігання самогубствам у всьому світі. У середньому, щодня близько 3000 осіб закінчує життя самогубством. На кожну людину, яка вчинила самогубство, припадає 20 або більше осіб, які намагалися накласти на себе руки. Самогубства входять до числа трьох основних причин смерті людей у віці 15-44 років у всьому світі.

Разом зі спонсором, Міжнародною асоціацією із запобігання самогубствам, ВООЗ та інші партнери виступають на захист належного лікування і подальшого догляду за людьми, які намагалися накласти на себе руки, а також більш зваженого висвітлення самогубств у ЗМІ.

Самогубство - це навмисний акт вбивства самого себе. Причинами самогубства є психічні порушення (як-от депресія, проблеми особистості, алкогольна залежність або шизофренія), а також фізичні захворювання, як-от неврологічні хвороби, рак і ВІЛ-інфекція. Існують ефективні стратегії та заходи щодо запобігання самогубствам.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі