RU

Всесвітній день телебачення

Всесвітній день телебачення

Всесвітній день телебачення - міжнародний день, що відзначається на пропозицію Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щорічно, 21 листопада, починаючи з 1997 року.

Історія. У 1996 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 21 листопада Всесвітнім днем телебачення (World Television Day) у відзначення дати проведення у 1996 році першого Всесвітнього телевізійного форуму в Організації Об'єднаних Націй.

Державам було запропоновано відзначати цей День, заохочуючи глобальні обміни телевізійними програмами, присвяченими таким проблемам, як мир, безпека, економічний та соціальний розвиток та розширення культурного обміну (резолюція 51/205 від 17 грудня).

У 2002 році у своєму посланні з нагоди Всесвітнього дня телебачення Генеральний секретар ООН Кофі Анан зазначив, що "щорічне святкування Всесвітнього дня телебачення проводиться для того, щоб привернути увагу до ролі телебачення у просуванні миру та розвитку". Він сказав, що телебачення поряд із радіо та Інтернетом має дбати про те, щоб не стати засобом поширення нетерпимості, стереотипів, нелюдських матеріалів.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі