RU

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 9 Листопада (9 листопада)

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва – свято України. Відзначається щорічно 9 листопада.

Історія свята. Враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів народного мистецтва (аматорів) у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність, президент України Леонід Кучма у 2000 році своїм указом заснував Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Це свято спочатку відзначалося щорічно 23 березня, потім було перейменовано і відзначалося що третю неділю травня. Указом президента України від 30 грудня 2013 року Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначається щорічно 9 листопада.

Україна має багату культурну спадщину: як матеріальну (пам'ятники, музейні фонди), так і нематеріальну (традиційна народна культура та фольклор). Проте досі держава не може подолати наслідки проблем 1990-х років, коли сфера культури в Україні переживала фінансові труднощі на тлі відсутності реформ у системі управління та невдалої децентралізації (передача установ культури у власність місцевим громадам без належних змін у системі формування місцевих бюджетів). В результаті тисячі клубів та будинків культури, бібліотек, кінотеатрів, особливо у селах та невеликих містах, були закриті чи перепрофільовані.

Наявна на сьогодні в Україні мережа державних та комунальних закладів культури здебільшого успадкована з радянських часів. Але за роки незалежності також створено нові музеї, заповідники, мистецькі колективи. Ці установи фінансуються з державного та місцевих бюджетів, найчастіше – у недостатньому обсязі. Разом з тим активно розвивається комерційний сектор (шоубізнес, музична індустрія, кіновиробництво, індустрія розваг).

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі