RU

Роговцева Ада

Актриса театру та кіно

Роговцева Ада
Джерело фото: facebook.com/teatrnalevomberegy
Дата народження: 16.07.1937

Ада Миколаївна Роговцева – актриса театру та кіно. Народний артист України (1967), народна артистка СРСР (1978). Герой України (2007). Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1981).

Місце народження. Освіта. Народилася у Глухові Сумської області. У 1959 році закінчила Київський інститут театрального мистецтва ім. І.Карпенко-Карого.

Кар'єра. 35 років (з 1959 року) пропрацювала у Національному академічному театрі російської драми ім. Л.Українки (Київ). Знімалася у картинах кіностудій ім. О.Довженка, "Мосфільм", "Ленфільм", ім. Горького, Одеської кіностудії, на українському та російському ТБ. Брала участь у радіопостановках.

Після відходу з Театру ім. Л.Українки гастролює з концертними програмами та камерними театрами.

Серед перлин творчості Ади Роговцевої – театральні ролі Гелени ("Варшавська мелодія"), Лесі Українки ("Сподіватися"), Паоли ("Дама без камелій"), Раневської ("Вишневий сад"), Естер ("Священні чудовиська").

Знялася у фільмах "Салют, Марія", "Приборкання вогню", "Вічний поклик", "Осіння історія" та багатьох інших.

Ада Роговцева – професор, викладач кафедри дикторів та провідних телепрограм Київського національного університету культури та мистецтв. Викладач Київського інституту театрального мистецтва ім.І.Карпенка-Карого.

З 1994 по 1997 та з 2007 по 2012 рік працювала у Київському академічному театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра. У 2016 році повернулася до театру з відродженою аншлаговою виставою "Вася має подзвонити".

З грудня 2016 року є членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Книги. Автор збірки поезії "Мамині молитви", біографічної книги "Мій Костя".

Регалії. Народна артистка СРСР (1978). Народна артистка України Лауреат Державної премії України ім.Т.Шевченка, премії Спілки театральних діячів ім.М.Заньковецької, премії "Київська пектораль" (двічі). Лауреат Всеукраїнської програми "Лідери регіонів" (2002). Почесний громадянин Києва (2007).

Герой України (2007). Нагороджена орденом "За заслуги" III ступеня, орденом княгині Ольги III ступеня.

Громадянська позиція. Активно допомагала бійцям АТО, виступала з концертами перед воїнами АТО, організовувала збір коштів у госпіталь для українських військових, за що у вересні 2015 року в Росії проти неї було порушено кримінальну справу. Оголошена в Росії персоною нон грата. Після ув'язнення Росією Олега Сенцова записала відеозвернення із закликом до всіх допомогти його визволенню.

Сім'я. Була одружена з відомим актором Костянтином Степанковим (помер у 2004 році). Подружжя виховало дочку Катерину (працювала в Москві в театрі Романа Віктюка, з 2007 режисер Київського театру драми та комедії на лівому березі Дніпра) та сина Костянтина (1962-2012), працював у Міжнародній академії екології.

09.04.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 24 Травня 2024г (Пт):