RU

Масляков Олександр

Телеведучий, президент КВК

Масляков Олександр
Джерело фото: 7 дней
Дата народження: 24.11.1941

Олександр Васильович Масляков – російський телеведучий. Засновник та власник компанії "АМіК" - (Олександр Масляков та Компанія) - організатора КВК.

Місце народження. Освіта. Народився у Свердловську (нині – Єкатеринбург). У 1966 році закінчив Московський інститут інженерів транспорту, 1968-му - Вищі курси працівників телебачення.

Кар'єра. Після закінчення інституту рік пропрацював інженером. Після закінчення курсів працівників ТБ працював у Головній редакції програм для молоді старшим редактором (1969–1976), спеціальним кореспондентом (1976–1980), коментатором (1980–1991). Потім – коментатором телевізійної студії "Експеримент" (1991-1992), коментатором студії художньо-публіцистичних та масових програм ТО "Експеримент" (1992-1995). У 1990 році створив Телевізійне творче об'єднання (ТТО) "АМіК", до 1998-го був генеральним продюсером. З 1998 року - президент ТТО "АміК" ("Олександр Масляков та компанія").

Президент Міжнародної спілки КВК.

На телебаченні Олександр Масляков з'явився у 1964-му, ще студентом інституту. У роки навчання він займався художньою самодіяльністю, був активним уболівальником інститутської команди КВК. "Одного разу Паша Кантор, капітан команди, налетів на мене в одній з аудиторій і заявив: "Слухай, давай ти будеш одним із п'яти!" І пояснив, що працівники молодіжної редакції ЦТ збираються зняти веселу передачу. А ведучими мають бути п'ять студентів того інституту, що переміг в останній грі КВК", - згадує Масляков. Після цього він уперше потрапив на телеекран.

Після першої зйомки молодіжна редакція запросила студента вести КВК. До зняття шоу "Веселі та кмітливі" з ефіру 1972 року він був беззмінним ведучим передачі. Потім були програми "Алло, ми шукаємо таланти", "А нумо, дівчата", "Адреси молодих", "Віраж". Олександр Масляков вів репортажі з всесвітніх фестивалів молоді та студентів у Софії, Гавані, Берліні, Пхеньяні, Москві. Кілька років був постійним ведучим міжнародних фестивалів пісні в Сочі. Вів програми "Пісня року", "Олександр-шоу" та багато інших.

Бувши президентом Міжнародного союзу КВК, Олександр Масляков був керівником масового неформального молодіжного руху, до якого залучені десятки тисяч громадян Росії та інших країн на території колишнього СРСР, а також з далекого закордоння. У рамках Союзу під його керівництвом створено величезну інфраструктуру різних "кавеенівських" турнірів, багато з яких мають статус міжнародних і транслюються багатьма телеканалами, посідаючи високі рейтинги.

У 2013 році став членом журі телешоу "Почуття гумору" разом з Юлієм Гусманом.

У серпні 2016 року стало відомо, що творче об'єднання "АМіК" подало до Федеральної служби з інтелектуальної власності РФ документи для реєстрації товарного знака "Олександр Масляков".

1 липня 2017 року уряд Москви звільнив Маслякова з посади директора "ММЦ Планета КВК". Відбулося це після розслідування Transparency International, в якому з'ясувалося, що він від імені центру "Планета КВН" передав своєму ж творчому об'єднанню "АМіК" кінотеатр "Гавана" у Мар'їному гаю в Москві. Спочатку прокуратура Москви не виявила порушення. Проте Transparency International оскаржила це рішення у генеральній прокуратурі. 1 грудня 2017 року пресслужба КВК спростувала звільнення, заявивши, що Масляков пішов за власним бажанням.

Регалії. Заслужений митець Російської Федерації (1994). Лауреат премії "Овація" (1994). Академік Академії українського телебачення. Лауреат премії Академії Російського телебачення ТЕФІ – "За особистий внесок у розвиток вітчизняного телебачення" (2002).

У 2006 році (рік 45-річчя КВК та 65-річчя його ведучого) Олександр Масляков був удостоєний низки нагород: ордену "За заслуги перед Батьківщиною" (Росія), ордену "За заслуги" (Україна), медалі "За заслуги перед чеченським народом" (Чеченська Республіка).

Громадянська позиція. У січні 2012 року став членом "Народного штабу" (по Москві) кандидата у президенти Росії Володимира Путіна.

У січні 2018 року було зареєстровано довіреною особою Володимира Путіна на президентських виборах 18 березня 2018 року у Росії.

Сім'я. Батько - Василь Масляков (1904-1996 рр.), родом з Новгородської області, все його життя пов'язане з авіацією, був військовим льотчиком, штурманом, воював на фронтах Великої Вітчизняної війни, після закінчення служив у Генеральному штабі ВПС.

Мати - Зінаїда Олексіївна (1911 р.н.), життя присвятило сім'ї, вихованню сина.

Дружина - Світлана Маслякова, після закінчення школи прийшла на телебачення помічником режисера КВК (1966 року). У 1971-му Олександр та Світлана одружилися. Вже багато років дружина президента Клубу – режисер КВК.

Син Олександр Масляков (1980 р.н.) - випускник Московського державного інституту міжнародних відносин, ведучий програм "Планета КВК" та "Прем'єр-Ліга".

06.11.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 23 Травня 2024г (Чт):