RU

Міллер Олексій

Голова правління, заступник голови ради директорів ВАТ "Газпром"

Міллер Олексій
Дата народження: 31.01.1962

Олексій Борисович Міллер - голова правління ВАТ "Газпром", заступник голови ради директорів компаній Газпром нафта, Газпромбанк та Согаз. Кандидат економічних наук.

Належить до найближчого політичного оточення президента Росії Володимира Путіна.

За підтримку повномасштабного вторгнення Росії в Україну перебуває під персональними міжнародними санкціями Великої Британії, США, Канади, Австралії, України, Нової Зеландії.

Місце народження. Освіта. Уродженець Ленінграда (зараз Санкт-Петербург). У 1984 році закінчив Ленінградський фінансово-економічний інститут (ЛФЕІ) ім. М.Вознесенського. У 1986-му вступив до аспірантури ЛФЕІ, після захисту дисертації у 1989 році йому було присвоєно ступінь кандидата економічних наук.

Кар'єра. Після закінчення інституту (до вступу до аспірантури) Олексій Міллер працював інженером-економістом у майстерні генерального плану Ленінградського науково-дослідного та проєктного інституту з житлово-цивільного будівництва "ЛенНДІпроект".

У 1990-му був прийнятий на посаду молодшого наукового співробітника у ЛФЕІ. У тому ж році очолив підвідділ Комітету з питань економічної реформи Виконкому Ленради.

1991-1996 рр. - робота в комітеті із зовнішніх зв'язків мерії Санкт-Петербурга (головою комітету був Володимир Путін). Керував відділом кон'юнктури ринку Управління зовнішньоекономічних зв'язків. Пізніше обіймав посади начальника управління, заступника голови комітету.

У 1996-1999 pp. Олексій Міллер - директор з розвитку та інвестицій OAO "Морський порт Санкт-Петербург".

У 1999-2000 pp. - гендиректор ВАТ "Балтійська трубопровідна система".

У 2000 році був призначений заступником міністра енергетики Російської Федерації.

У 2001 р. обійняв посаду голови правління ВАТ "Газпром" (змінив Віктора Черномирдіна). Через рік до нього ж додалася посада заступника голови ради директорів Газпрому (головою ради був на той момент Дмитро Медведєв).

Санкції. 6 квітня 2018 року включений до списку санкцій США серед 17 членів уряду та 7 бізнесменів з Росії.

За підтримку повномасштабного вторгнення Росії в Україну перебуває під персональними міжнародними санкціями Великої Британії, США, Канади, Австралії, України, Нової Зеландії.

Нагороди. Орден "За заслуги перед Батьківщиною" IV ст., Медаль Ордену "3a заслуги перед Батьківщиною" II ст., Орден "Хреста Угорської Республіки" II ст. за заслуги в енергетичній співпраці, Орден "Святого Месропа Маштоца" (Республіка Вірменія), Орден "Достик" ("Дружби") II ст. (Республіка Казахстан).

Доходи. У 2012 році посів 2-е місце в рейтингу найдорожчих керівників Росії за версією Forbes з доходом $25 млн. У 2013 році посів 3-е місце в списку найдорожчих менеджерів Росії з тим же доходом $25 млн на рік. У 2014-му - 2-е місце і $25 млн. У 2015 році став найоплачуванішим топменеджером Росії з доходом $27 млн. Є власником 0,000958% акцій Газпрому. За підсумками 2016 року очолив рейтинг Forbes найдорожчих керівників російських компаній із прибутком $17,7 млн.

09.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 30 Травня 2024г (Чт):