RU

Пшонка Артем

Екснародний депутат України (Партія регіонів)

Пшонка Артем
Дата народження: 19.03.1976

Артем Вікторович Пшонка – народний депутат України V, VI, VII скликань, член Партії регіонів. Син колишнього генпрокурора України Віктора Пшонки.

Місце народження. Освіта. Народився у Краматорську Донецької області. У 1999 році закінчив Донецький державний університет за спеціальністю правознавство.

Кар'єра. 1998-2005 рр. - стажист, помічник, старший помічник, заступник прокурора Краматорська.

2005-2006 рр. – старший помічник прокурора Кіровського району Донецька.

2006-2007 рр. – народний депутат України від V скликання Партії регіонів (№128 у виборчому списку). На момент виборів обіймав посаду заступника прокурора Горлівки Донецької області.

2007-2012 рр. – народний депутат України VI скликання від Партії регіонів (№149 у виборчому списку). Обидва скликання – голова підкомітету з питань контролю за виконанням законів уповноваженими державою органами боротьби з організованою злочинністю та корупцією комітету Верховної Ради з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією.

З грудня 2012 по листопад 2014 р. – народний депутат України VII скликання, пройшов висуванцем Партії регіонів по одномандатному виборчому округу №81 у Запорізькій області. Перший заступник голови комітету ВР із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Член Партії регіонів.

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.

Під час подій Євромайдану зник з України та ховається від слідства.

5 березня 2014 року Рада Європейського Союзу схвалила блокування коштів відстороненого Верховною Радою з посади президента України Віктора Януковича, його синів Олександра та Віктора, експрем'єра Миколи Азарова та його сина Олексія, братів Андрія та Сергія Клюєвих, ексгенпрокурора Віктора Пшонки та його сина Артема, бізнесмена Сергія Курченка - 17 осіб з-поміж колишніх чиновників та наближених до експрезидента Януковича, які підозрюються у незаконному використанні бюджетних коштів.

17 липня 2015 року Служба безпеки України оголосила в розшук Артема Пшонку. Артема Пшонку підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (присвоєння, розтрата чи заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем).

4 березня 2016 року Рада Європейського Союзу продовжила "заморожування" активів 16 колишніх українських високопосадовців та осіб з їхнього оточення. Санкції також стосувалися Артема Пшонки.

20 квітня 2016 року Інтерпол повідомив про відмову оголосити в міжнародний розшук Артема Пшонку.

Регалії. Орден "За заслуги" II та III ступеня.

Сім'я. Дружина – Ольга Пшонка (1977 р.н.), домогосподарка. Дочка Марія (1998 р.н.). Батько – Віктор Пшонка, колишній генеральний прокурор України.

20.02.2024 р.