RU

Демчина Павло

Експерший заступник голови СБУ - ексначальник Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю ЦУ СБУ

Демчина Павло
Джерело фото: apostrophe.ua
Дата народження: 25.08.1976

Павло Володимирович Демчина – український військовий, генерал-лейтенант, перший заступник голови Служби безпеки України – начальник Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України (2016-2019).

Місце народження. Освіта. Народився 25 серпня 1976 року в Рівному. У 2000 році закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого.

Кар'єра. З 1994 року розпочав військову службу у Службі безпеки України.

З 1999 по 2009 рік проходив службу в регіональному підрозділі СБ України.

У 2000 році почав працювати оперуповноваженим на особливо важливому об'єкті (АЕС) відділу Управління Служби безпеки України у Рівненській області у місті Кузнецовську (Рівненська область).

У 2009 році призначений до Центрального управління Служби безпеки України та проходить військову службу у напрямку боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

25 березня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав указ про присвоєння Павлу Демчині звання генерал-майора.

16 липня 2016 року указом президента України Павло Демчина призначений першим заступником голови Служби безпеки України - начальником Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

23 серпня 2017 року – президент України Петро Порошенко підписав указ про присвоєння Павлу Демчину звання генерал-лейтенанта.

17 травня 2019 року Павло Демчина подав у відставку з посади заступника голови Служби безпеки України – начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ. 18 травня Петро Порошенко звільнив Павла Демчину з посади першого заступника голови СБУ.

Нагороди. Орден Богдана Хмельницького III ст. (23 березня 2012 року). Відомча нагорода СБУ "Вогнепальна зброя".

Декларація про доходи. Згідно з декларацією за 2015 рік, Павло Демчина офіційно проживає у відомчому гуртожитку СБУ, не маючи власного житла, машини чи заощаджень.

У березні 2017 року ЗМІ опублікували матеріал про рухоме та нерухоме майно сім'ї Демчини. За даними Слідство.Інфо, цивільна дружина та мати трьох дітей чиновника – 35-річна Ольга Воловчук – є власницею елітних автомобілів та живе у розкішному заміському маєтку. За даними журналістів, Воловчук володіє цілим автопарком, до якого входять чотири автомобілі: Range Rover 2016 вартістю близько $100 тис, Mercedes-Benz 2016 року, ціна якого також тягне не менше ніж на $100 тис, Mazda 2014 та Peugeot 2012 випуску. За даними журналістського розслідування мати генерала, пенсіонерка Ніна Демчина, протягом кількох останніх років стала володаркою трикімнатної квартири у новобудові у Києві та будинки на 170 квадратних метрів у передмісті обласного центру. Після оприлюднення цієї інформації НАБУ розпочало збір та аналіз інформації щодо перевірки електронної декларації Павла Демчини за 2016 рік.

10 березня 2017 року Демчина звернувся із заявою до НАБУ з проханням перевірити опубліковані у ЗМІ матеріали та його декларацію про доходи.

У вересні 2018 року Національне антикорупційне бюро підготувало підозру у незаконному збагаченні першому заступнику голови Служби безпеки України Павлу Демчині.

19.03.2024 р.