Довгий Олесь p

Народний депутат Верховної Ради IX скликання

Довгий Олесь
Джерело фото: пресс-служба

На правах реклами

Олесь Станіславович Довгий - український політик, народний депутат Верховної ради України VIII та IX скликання, секретар Київської міської ради (2006-2011).

Місце народження. Освіта. Народився у Києві у сім'ї науковців. Навчався у столичній школі № 53 та Bournemouth Tutorial College у Великій Британії. У 2001 році закінчив з відзнакою Національний авіаційний університет (спеціалізація – маркетинг у виробничій сфері). У 2002-му Київський національний економічний університет (міжнародна економіка). Кандидат економічних наук.

У 2012–2014 роках навчався за МBA-програмою для топменеджерів у французькій бізнес-школі INSEAD – The Business School for the World. У 2015-му закінчив Національний університет "Одеська юридична академія" (юриспруденція). 

Кар'єра. Трудову діяльність Олесь Довгий розпочав у 1997 році  референтом в Українській асоціації молодих юристів. З 1998 року працював помічником керівника страхової компанії "Кредо Класік" (зараз "УНІКА Україна") та одним із керівників групи компаній Nova Records та Western Thunder, а також заснував першу українську DVD-компанію.

Довгий разом із партнерами був засновником одного з перших інтернет-провайдерів та компанії "Синергія", яка першою в Україні розпочала продаж реклами в кінотеатрах. Довгий із партнерами заснували перший у країні інтернет-магазин з продажу аудіо- та відеоконтенту.

Серед ранніх бізнес-проектів Довгого спільний видавничий проєкт з "А-ба-ба-га-ла-ма-га", в рамках якого було видано та продано понад 5 000 000 дитячих книг серії "Міні-чудо".

Згідно з декларацією, свій перший мільйон доларів США Довгий заробив у 21 рік. 

Сімейний бізнес. Бізнес сім'ї Довгих організаційно оформлений у форматі інвестиційної компанії DOVGIY Family Office. Фінансовий фундамент його розвитку у 90-х роках XX століття заклав отець Олеся Станіслав Довгий, відомий вчений та громадський діяч. У 90-х і на початку 2000-х він створив одну з перших українських ІТ- компаній "Топаз - Інформ", яка спеціалізувалася на виробництві програмного забезпечення, оптовому та роздрібному продажу комп'ютерів, електроніки та електротехніки. Спільно з партнерами Станіслав Довгий вдихнув нове життя в Київський завод радіоапаратури, де налагодив виготовлення протягом 10 років телевізорів відомих світових брендів Philips та Sanyo. У 1998 році Станіслав Довгий також заснував компанію "Чумацький шлях", яка згодом була продана одному з найбільших українських рітейл-операторів "Велика Кишеня".

Наразі сімейний бізнес структурований у сімейній інвестиційній компанії Dovgiy Family Office, де Довгий-старший є засновником та партнером разом із молодшими членами його сім'ї.

Наразі ключові активи DOVGIY Family Office сконцентровані у секторі нерухомості. Також родина Довгих вкладала гроші у компанію з надання послуг професійної медіації позасудового врегулювання конфліктів, мережу медичних клінік, ритейл та інші напрямки. Очолює DOVGIY Family Office Оксана Гуляєва, сестра Олеся Довгого.

Політична кар'єра. На виборах навесні 2006-го став депутатом Київської міськради, пройшов під №3 виборчого списку Блоку Леоніда Черновецького. Більшістю голосів депутатів Київради був обраний заступником голови Київської міської ради – секретарем Київради.

На дострокових виборах столичної міської влади у 2008 році історія повторилася: Довгий знову став депутатом Київради від Блоку Леоніда Черновецького та очолив законодавчий орган столиці.

19 квітня 2011 року пішов у відставку з посади секретаря Київради за власним бажанням. У липні став членом постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Восени 2012 року балотувався самовисуванцем до Верховної Ради VII скликання одномандатним округом № 214 у Києві. На дострокових виборах восени 2014 року став депутатом Верховної Ради України VIII скликання округом № 102 (Кіровоградська область).

У 2017 р. Олесь Довгий ініціював зняття з себе депутатської недоторканності.

На дострокових виборах 2019 року пройшов у Верховну Раду самовисуванцем по округу № 102 (Кіровоградська область) та увійшов до 10% нардепів VIII скликання, які продовжили роботу у ВРУ IX скликання. Позафракційний. У Верховній Раді IX скликання є головою підкомітету з питань медичного страхування Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Погляди та оцінки. Є послідовним прихильником європейського інтеграційного курсу: у Парламенті підтримав переважну більшість законопроєктів щодо євроінтеграції України. Також Олесь Довгий є одним із нардепів, які проголосували за закріплення в Конституції України курсу на членство в НАТО та ЄС. Систематично підтримує всі законодавчі ініціативи щодо підвищення обороноздатності країни та антикорупційної реформи. 

Нагороди, регалії. У вересні 2008 року нагороджений орденом Андрія Первозванного І ступеня.

У 2009-му нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

У 2020 році нагороджений орденом Святителя Миколая.

Має III ранг державного службовця.

Благодійність. У 2011 р. родина Довгих створила Благодійний фонд "Можемо разом", який очолила Оксана Гуляєва. До 2020 р. його діяльність фокусувалася переважно на освітніх проєктах. З початком пандемії до освітніх та просвітницьких проєктів додалося ситуативне реагування на нові виклики із залученням партнерів різного профілю.

24 лютого 2022 року Довгі створили проєкт "Разом до перемоги ", спрямований насамперед на подолання гуманітарної катастрофи. Проєкт поєднує партнерів бізнес-сім'ї Довгих, волонтерів, співробітників. Помітною активністю в рамках проєкту стали також роботи із захисту історичних пам'яток Києва від ракетного обстрілу (пам'ятних знаків на честь заснування міста Києва на Набережній та на Майдані Незалежності). 

Сім'я. У листопаді 2010 року одружився з Катериною Гориною. Восени 2015 року пара розлучилася.

З 2016 року мешкає у цивільному шлюбі. Громадянська дружина Ірина є керівником одного із напрямків сімейного бізнесу Довгих. 27 травня 2019 року у пари народився син Макарій, у листопаді 2020-го другий син, Матвій.

Батько Олеся Довгого - Станіслав Довгий, народний депутат України IV-VI скликань (фракції "Наша Україна", НУНС), президент Малої академії наук України, член президії НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, член-кореспондент НАПН України

Мати – Лариса Довга, доктор філософських наук, професор Університету "Києво-Могилянська академія".

Дід Олеся Довгого за батьківською лінією – Олексій Довгий, український письменник, поет. 36 видань його творів перекладено 12 мовами світу.

Бабуся по батьківській лінії – Марія Довга, заслужений учитель України.

Дід по материнській лінії – Михайло Курилич, графік, монументаліст, дослідник гуцульської творчості, викладач.

Бабуся по материнській лінії – Євдокія Курилич, музейний працівник, працювала у Музеї природознавства Львова.

18.01.2024 р.