RU

Бакулін Євген

Екснародний депутат України

Бакулін Євген
Джерело фото: пресс-служба Нафтогаза

Євген Миколайович Бакулін - український політик російського походження, голова правління НАК "Нафтогаз України" з 2 березня 2010 року до 25 березня 2014 року (а також 1 березня - 24 грудня 2007 року), член правління НАК "Нафтогаз України" (грудень 2006 - березень 2008).

Місце народження. Освіта. Уродженець міста Кстово Нижегородської області (Росія). Випускник Слов'янського міжнародного інституту управління бізнесу та права (1993 рік) та Східноукраїнського національного університету (спеціальність – хімічна технологія палива та вуглеводневої сировини; 2004-й).

Кар'єра. У 1984-2003 pp. Бакулін працював на Лисичанському нафтопереробному заводі (ВАТ "Лисичанськнафтооргсинтез", він же - ЛіНОС): вислужився від старшого оператора технологічної установки з переробки нафти до гендиректора підприємства.

З червня 2003 року до березня 2005-го керував Укргазвидобуванням - дочірньою компанією НАК "Нафтогаз України". Потрапив під кадрову зачистку внаслідок приходу на посаду голови правління Нафтогазу "помаранчевого" Олексія Івченка. Повернувся на ту ж посаду у вересні 2006-го після формування уряду Віктора Януковича та вручення портфеля міністра палива та енергетики Юрію Бойку. Саме він був попередником Бакуліна на посаді гендиректора ЛіНОСу та керував Нафтогазом у 2002-2005 рр., коли той керував донькою НАКу. І, на думку експертів, саме Бойко пролобіював його призначення 1 березня 2007 року на посаду керівника Нафтогазу України замість Володимира Шелудченка, який пішов "за власним бажанням". Останній, як вважають спостерігачі, був креатурою віцепрем'єра Андрія Клюєва, який конкурує з Бойком за вплив у нафтогазовій сфері.

У грудні 2007 р. поступився кріслом Олегу Дубині, а в березні 2010-го знову повернувся на посаду голови правління Нафтогазу.

25 березня 2014 року розпорядженням Кабміну Бакуліна звільнено з посади голови правління Нафтогазу, на його місце призначено Андрія Коболєва.

З 27 листопада 2014 року до серпня 2019 року – народний депутат України VIII скликання. Обраний від партії Опозиційний блок із виборчого округу № 106. Голова підкомітету з питань відпочинку та оздоровлення дітей Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

22 листопада 2018 року вийшов із фракції Опозиційний блок.

Кримінальна справа. 2 лютого 2018 року генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ проситиме у Ради згоди на притягнення Бакуліна до кримінальної відповідальності за ст. 255 (створення організованого злочинного угруповання), ст. 191 (розкрадання державних коштів у особливо великих розмірах) та іншим статтям КК у рамках справи "вишок Бойка". 19 лютого подання було передано до Верховної Ради на розгляд регламентного комітету.

15 березня 2018 року Верховна Рада дозволила заарештувати народного депутата від Опозиційного блоку Євгена Бакуліна, який на той час уже тривалий час перебував за межами України. У квітні 2018 року Бакуліна, через неявку на допит до Генпрокуратури, оголосили у всеукраїнський розшук, відтоді в Україну він не повертався.

У квітні 2019 року Федеральний кримінальний суд Швейцарії дав дозвіл на передачу Україні банківських документів та продовження арешту коштів, які мали у швейцарських банках діти Бакуліна та підконтрольна ним фірма з Британських Віргінських островів. 16 травня це рішення підтримав Федеральний суд.

26.09.2023 р.