RU

Федина Софія

Народний депутат України ІХ скликання (Європейська солідарність)

Федина Софія

Софія Романівна Федина українська співачка, телеведуча, політолог-міжнародник, політик. Народний депутат України IX скликання від партії Європейська Солідарність.

Місце народження. Освіта. Народилася 18 лютого 1984 року у Львові. У 2000 2005 навчалася у Львівському національному університеті імені Івана Франка на факультеті міжнародних відносин. Закінчила на відмінно за фахом політолог-міжнародник, перекладач.

У липні серпні 2004 р. навчалася у Міжнародній літній школі Віденського університету.

У 2005 2008 роках  навчалася в аспірантурі Львівського національного університету імені Івана Франка.

У лютому-грудні 2008 р. навчалася на стипендіальній програмі польського уряду у Центрі східноєвропейських досліджень Варшавського університету. Захистила дипломну роботу на тему: "Історична пам'ять як державна політика: на прикладі проблеми примирення ветеранів ОУН-УПА та радянських ветеранів".

21 травня 2010 року захистила дисертацію на тему "Концепції миру в міжнародних зв'язках та їх реалізація" та отримала звання доктора філософії з політичних наук.

Володіє англійською, польською, російською, німецькою, японською мовами.

Кар'єра. У 2002 2005 роках - заступник голови Львівського крайового представництва міжнародної молодіжної громадської організації Європейський молодіжний парламент. Як делегат від цієї організації брала участь у засіданнях Об'єднаної ради всесвітньої молоді Оксфорд.

У 2001 2005 роках  членство у молодіжній громадській організації "Молода дипломатія".

З 2006  членство у Міжнародній асоціації молодих вчених політологів (IAPSS).

У лютому жовтні 2010 р. авторка та ведуча політико-аналітична програма "Вигляд з Високого замку", Львівська обласна державна телерадіокомпанія.

З 2014 року волонтер АТО/ООС.

Член президії Світової федерації українських лемківських об'єднань.

Доцент кафедри міжнародних зв'язків та дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка.

Політична діяльність. Брала участь у дострокових парламентських виборах 2019 року від партії Європейська солідарність №5 у партійному списку. Із серпня 2019 року народний депутат Верховної Ради України IX скликання від партії Європейська солідарність. У Верховній Раді член комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Нагороди. Лауреат премії імені Василя Стуса 2013 року.

Лауреат премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розвитку України (2017).

Творча кар'єра. Сценічною діяльністю займається із трьох років. Закінчила музичну школу №6 за класом фортепіано. Багаторазовий дипломант та лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів.

Дискографія. Софія Федіна представляє лемківську громаду на концертах та фестивалях як в Україні, так і за кордоном. Випустила два альбоми лемківських пісень: 2005 "Іде звізда чудна" колядки та щедрівки, 2007 "Там під гором…г моїм рідним краю"  лемківські народні пісні

У 2009 альбом повстанських пісень Буде нам з тобою що згадати.

У 2012 "Червена Ружичка".

2019 волонтерський благодійний альбом "А я живий", присвячений захисникам України. Усі кошти щодо його реалізації йдуть на потреби бійців, на передовій та у шпиталі.

06.02.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):