RU

Фукс Павло

Український та російський бізнесмен, засновник девелоперської компанії Mos City Group

Фукс Павло
Дата народження: 27.10.1971

Павло Якович Фукс – український та російський бізнесмен, меценат, засновник девелоперської компанії Mos City Group.

Місце народження. Освіта. Павло Фукс народився 27 жовтня 1971 року у Харкові.

У 1994 закінчив Харківський національний університет будівництва та архітектури (спеціальність "Економічне та соціальне планування" факультету "Фінанси та кредит"). Одночасно в 1992-1994 роках працював радником генерального директора спільного радянсько-американського підприємства "Торговий дім Інтраду".

З 1997 до 2003 року продовжив навчання на заочному відділенні Російської економічної академії ім. Г. В. Плеханова, на факультеті "Світова економіка".

Кар'єра. Працював у сфері фінансів, оптової торгівлі. З 1995 до 1999 року був радником голови правління АКБ "Промінвестбанк".

У 1999-2000 роках – віцепрезидент ЗАТ "Зовнішньоекономічна корпорація".

2002 року прийшов у девелоперський бізнес. Серед перших проєктів – торговий центр "Калузький". У тому ж році разом із головою "Інгеокому" Михайлом Рудяком заснував компанію "Інгеоком-інвест" і став головою ради директорів (до 2004 року). У 2004-2006 роках – генеральний директор власної компанії ЗАТ "Техінвест".

У 2006 році заснував ВАТ "Мосітігруп" (Mos City Group), яка на початок 2008 року зібрала портфель проєктів близько 7 млн кв. м, у тому числі кілька хмарочосів у "Москва-Сіті", а саме Imperial Tower (280 тис. м ²) та Eurasia Tower (211 тис. м ²) і стала однією з найбільших девелоперських компаній. Восени 2007 року MCG придбала готель "Аеростар" на Ленінградському проспекті у Москві. MosCityGroup була міноритарним власником ВАТ Спортивний комплекс "Олімпійський" та претендувала на покупку частки міста Москва у спорткомплексі. З 2009 року Фукс входив до ради директорів СК "Олімпійський". Але у травні 2014-го Павло Фукс продав свої 27,5% акцій спорткомплексу "Олімпійський" Дмитру Шумкову.

У 2008 році увійшов до складу Правління союзу промисловців та підприємців Росії. У червні 2008 року вів переговори з нинішнім президентом США Дональдом Трампом щодо будівництва Trump Tower у Москві, але до взаємовигідної угоди бізнесмени так і не дійшли.

З 2010 Павло Фукс був мажоритарним акціонером Радкомбанку, йому належав пакет 21,83%. У березні 2015 року він продав свій пакет акцій, який був оцінений у $80 млн. При купівлі Павлом Фуксом "Совкомбанк" перебував на 98-му місці в рейтингу російських банків, а на момент продажу банк перемістився на 19-е місце в національному ренкінгу. російських банків RAEX і входив у топ-5 із прибутку на капітал.

Фукса називали одним із найімовірніших покупців Промінвестбанку, підконтрольного російському Зовнішекономбанку. Проте бізнесменові не вдалося отримати погодження від НБУ.

Статки. Павло Фукс неодноразово потрапляв до рейтингу мільярдерів журналу "Фінанс". У 2011 році він посів 150-е місце в рейтингу російських мільярдерів, з міткою 0* (створення бізнесу з нуля) та оцінкою капіталу $0,74 млрд. У сферу інтересів бізнесмена входить девелоперський, банківський бізнес і нафтогазова галузь. У 2017 році згідно з рейтингом журналу "Фокус" Павло Фукс посів 24 позицію в рейтингу 100 найбагатших людей України зі статками $270 млн.

За інформацією ЗМІ, є одним із претендентів на купівлю української доньки ВЕБ, Промінвестбанку. Антимонопольний комітет отримав від засновника девелоперської компанії MosCity Group Павла Фукса клопотання на купівлю більш ніж 25% банку.

Санкції. 24 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про запровадження санкцій проти Павла Фукса.

Благодійність. Регулярно допомагає рідному місту. Зокрема, брав участь у реставрації Харківської обласної філармонії, збудував храм святої цариці Тамари, поставив пам'ятник міфічному засновнику міста козаку Харку.

2014 року Павлу Фуксу присвоєно звання "Почесний громадянин Харкова".

Співорганізатор будівництва меморіального комплексу "Бабин Яр" (проєкт комплексу оцінюється в 50-100 млн доларів, а завершити його планували у 2021 році - до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру). 19 березня 2017 року було створено Наглядову Раду Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", до складу якої увійшли: Павло Фукс, мер Києва Віталій Кличко та його брат боксер-професіонал Володимир Кличко, акціонери консорціуму "Альфа-Груп" Михайло Фрідман та Герман Хан український бізнесмен Віктор Пінчук та ін. Фонд розвитку проєкту було створено за допомогою консультантів однієї з найбільших у світі аудиторських компаній Ernst & Young. За повідомленням Павла Фукса, у структуру меморіалу увійдуть освітні програми, дослідницький центр та музей.

Хобі. Захоплюється спортом (бокс та теніс).

Сім'я. Дружина – Тетяна Фукс – засновник та власниця ювелірного бренду TAJ. Виховує чотирьох дітей.

У липні 2016 року, дочка Павла Анастасія Фукс вийшла заміж за британського мільйонера з ліванським корінням Масуда Абделхафіда.

16.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 24 Травня 2024г (Пт):