RU

Боголюбов Геннадій

Співвласник групи Приват

Боголюбов Геннадій
Джерело фото: rudenko.kiev.ua
Дата народження: 20.01.1962

Геннадій Борисович Боголюбов – український підприємець, один зі співвласників групи Приват та один із найбагатших бізнесменів країни.

Станом на 2021 рік утримує п'яту позицію серед 100 найбагатших українців на $1,7 млрд, за версією Forbes.

Місце народження. Освіта. Народився у Дніпродзержинську (зараз Кам'янське). Закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут.

Кар'єра. Після закінчення вишу влаштувався у трест Дніпровськпромбуд інженером-будівельником.

У 1990-му зайнявся бізнесом - разом з другом Ігорем Коломойським накопичення приватного капіталу розпочинали з торгівлі комп'ютерною технікою.

У 1992 році Боголюбов став одним із засновників ПриватБанку. Згодом із кількома компаньйонами створив велику бізнес-групу, яка отримала неофіційну назву Приват (від назви банку).

Статики та активи. Група Приват контролює велику частку нафтопереробки та роздрібного ринку нафтопродуктів України, практично весь феросплавний ринок країни. Як повідомляли ЗМІ, компанія Боголюбова Palmary Enterprises Ltd купила Consolidated Minerals - найбільше австралійське підприємство, яке видобуває марганцеву руду, і тепер він контролює близько 30% світового ринку феросплавів.

ПриватБанк входить до найбільших вітчизняних банків за класифікацією Нацбанку України та Асоціації українських банків. Банк був націоналізований у грудні 2016 року. 5 жовтня 2020 року Геннадій Боголюбов звернувся до Господарського суду м. Києва із вимогами повернути 33,2525% акцій, що належали йому до націоналізації ПриватБанку. 8 лютого 2021 року Господарський суд м. Києва задовольнив клопотання ПриватБанку та залишив без руху позов ексакціонера банку Геннадія Боголюбова про повернення йому 33,25% акцій фінустанови з огляду на відсутність у позовній заяві всіх необхідних реквізитів.

У 2013 році Борис Ложкін викупив частку Геннадія Боголюбова у рамках підготовки угоди з продажу UMH group групі компаній ВЕТЕК. 

У березні 2008-го він був на 260-му місці у списку найбагатших людей планети, складеному журналом Forbes. У співвласника Привату видання нарахувало $4 млрд. Серед співвітчизників Боголюбов опинився на 4-му місці, пропустивши вперед Ріната Ахметова, Віктора Пінчука та свого компаньйона Коломойського, якому Forbes записав в актив на $200 млн більше.

У 2012 році в рейтингу "Топ-100 найбагатших українців" журналу Кореспондент Геннадій Боголюбов посів 4 місце (статок - $3,25 млрд). Журнал Фокус поставив його на 28-е місце у рейтингу "200 найвпливовіших українців". Журнал Forbes-Україна помістив його на 4-й рядок рейтингу "100 найбагатших" зі статками $2,8 млрд.

У 2014 році в "Топ-100 найбагатших українців" за версією видання НВ посів 2-е місце з $2,6 млрд.

У 2017 році посів друге місце серед найбагатших людей України та 1468 місце у світі з доходом у $1,4 млрд доларів за версією журналу Forbes.

У 2021 році - за версією Forbes статки Боголюбова склали $1,7 млрд.

Погляди та оцінки. Один із найбільш непублічних багатіїв України. Каже, навіть радий тоді, коли "обличчям групи" називають Коломойського, а його самого взагалі не згадують.

У грудні 2007 року журнал Фокус поставив Боголюбова на 17-е місце у рейтингу "200 найвпливовіших українців". Як писало видання, вплив співвласника Привату обумовлена "масштабом бізнесу, зв'язками в єврейській громаді, впливовими бізнес-партнерами Ігорем Коломойським та Олексієм Мартиновим" (останній - також співвласник групи Приват).

Декількома місяцями раніше журнал Кореспондент у своєму рейтингу "найвпливовіших" поставив Боголюбова на 93 місце - за володіння "потрібними" родичами, талант тримати будь-яку ситуацію під контролем і той самий величезний масштаб бізнесу.

Серед друзів мільярдер називає Коломойського, колишнього главу Нацбанку України і групи ТАС Сергія Тігіпка.

Хобі. Майстер спорту з плавання. Любить грати у теніс.

Сім'я. Одружений. Є син та дочка. 

27.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):