RU

Кетрін, принцеса Уельська

Дружина Вільяма, принца Уельського

Кетрін, принцеса Уельська
Джерело фото: Getty Images

Кетрін, принцеса Уельська, уроджена Кетрін "Кейт" Елізабет Міддлтон - дружина спадкоємця британського престолу Вільяма, принца Уельського. Після весілля здобула офіційний титул герцогині Кембриджської - Її королівська високість герцогиня Кембриджська Кетрін. У Шотландії – графиня Стратерн, у Північній Ірландії – баронеса Каррікфергюс.

Місце народження. Освіта. Народилася 9 січня 1982 року в місті Редінг в англійському графстві Беркшир у сім'ї Майкла Френсіса Міддлтона і його дружини Керол Елізабет, уродженої Голдсміт. Сім'я Міддлтон не належить до британської знаті: Майкл походить із середнього класу, а Елізабет - з давнього роду шахтарів-вугільників Гаррісон з графства Дарем. Подружжя працювало в цивільній авіації, Елізабет була стюардесою, а Майкл - авіадиспетчером. У них є також середня дочка Шарлотта (Піппа) і молодший син Джеймс Вільям.

У травні 1984 року, коли Кейт було два роки, вона разом із сім'єю переїхала до столиці Йорданії, куди перевели працювати її батька. Там Міддлтони прожили до вересня 1986 року. Коли Кейт виповнилося три роки, вона стала відвідувати в Аммані англійський дитячий садок.

У 1987 році Міддлтони заснували компанію посилкової торгівлі Party Pieces, яка успішно розвивалася на британському ринку і зробила їх мільйонерами. Сім'я влаштувалася у власному будинку в селі Баклбері в Беркширі.

Після повернення в Беркшир вступила до школи Сент-Ендрюс у селі Панборн у графстві Беркшир, де провчилася до 1995 року.

Після цього майбутня принцеса перейшла в коледж Мальборо, приватний навчальний заклад у графстві Вілтшир, де навчання проводять спільно. У коледжі Кейт грала в теніс, хокей і нетбол, займалася легкою атлетикою - зокрема, стрибками у висоту. Під час навчання в коледжі Мальборо Кейт також закінчила програму герцога Единбурзького найвищого рівня - золотого.

Закінчивши коледж у 2000 році, Кейт не стала вступати до університету, влаштувавши річну перерву від навчання. Протягом цього року вона побувала у двох країнах - в Італії, де навчалася у Флорентійському Британському інституті, і в Чилі, де брала участь у програмі благодійної організації Raleigh International. Крім того, Кейт встигла здійснити невеликий круїз протокою Солент. У 2001 році Кейт вступила до престижного Сент-Ендрюського університету в шотландській області Файф.

Кейт закінчила університет без трійок, отримавши 2005 року диплом бакалавра з відзнакою другого ступеня за спеціальністю "історія мистецтв". Після цього вона стала працювати в компанії  батьків Party Pieces. Фірма Міддлтонів займається доставкою поштою товарів до проведення різних свят. У 2008 році в рамках роботи в компанії Кейт запустила проєкт "Перші дні народження". У сімейному бізнесі Кейт займалася дизайном каталогів, зйомками продукції та проведенням маркетингової кампанії.

Поряд з цим у листопаді 2006 року вона стала працювати неповний робочий день у відділі закупівель мережі магазинів Jigsaw в Лондоні.

Стосунки з принцом Вільямом. Під час навчання в Сент-Ендрюському університеті в Шотландії Кейт познайомилася з принцом Вільямом, старшим сином Чарльза, принца Уельського. З 2002 року Кейт і Вільям, бувши вже друзями, знімали для житла будинок у Файфі, а з 2003 року - заміський котедж. До цього ж часу належить і початок їхніх романтичних стосунків. Під час студентських канікул принц Вільям і Кейт кілька разів подорожували разом, а у 2003 році дівчину серед невеликої кількості близьких друзів запросили на двадцять перший день народження принца.

У 2005 році Кейт закінчила Сент-Ендрюський університет зі ступенем бакалавра і все частіше з'являлася на публіці з принцом. Тоді ж з'явилися чутки про їхні швидкі заручини. Але Вільям почав навчання в Королівській військовій академії в Сандхерсті, а Кейт запросили на роботу у відділ закупівель мережі магазинів одягу Jigsaw. З цього часу вона проживала в лондонському районі Челсі.

Отримавши неофіційний статус подруги принца, Міддлтон стала часто з'являтися на заходах за участю королівської сім'ї. 15 грудня 2006 року Кейт з батьками запросили на урочисту випускну церемонію в Королівській військовій академії Сендхерст, яку закінчив принц Вільям, і на якій також були присутні королева Єлизавета II та члени королівської сім'ї.

У 2007 році принц Вільям вирушив до навчального військового табору в графстві Дорсет, а Кейт залишилася жити в Лондоні. Ці обставини, а також зростаючий тиск на Кейт з боку журналістів називали серед можливих причин розставання Кейт і Вільяма, про яке було оголошено у квітні 2007 року.

Влітку 2007 року ЗМІ повідомляли про ймовірне відновлення роману Кейт і принца Вільяма, оскільки в червні вони разом побували на вечірці, організованій у військовій частині, де служив принц. У липні Кейт разом із Вільямом відвідала урочистий концерт пам'яті принцеси Діани, хоча офіційні джерела чутки про возз'єднання пари не підтверджували.

Згодом вказувалося, що принц Вільям і Кейт ухвалили рішення відновити стосунки в серпні 2007 року.

Заміжжя. 16 листопада 2010 року Кларенс-хаус оголосив про заручини принца Вільяма з Кейт Міддлтон. 23 листопада 2010 року об 11:00 було оголошено дату весілля.

29 квітня 2011 року Кетрін вийшла заміж за онука британської королеви Єлизавети II та другого в черзі на британський престол, принца Вільяма. Вінчання відбулося у Вестмінстерському абатстві в Лондоні, на яке було запрошено 1900 осіб, серед яких були близькі друзі, знаменитості та політики. Королевою Великої Британії Єлизаветою II молодому подружжю пожалувано титул герцога і герцогині Кембриджських.

22 липня 2013 року о 16:24 за місцевим часом у Кетрін народився син - Джордж Александр Луї, принц Кембриджський.

2 травня 2015 року на світ з'явилася друга дитина подружжя. О 08:34 за місцевим часом Кетрін народила дівчинку, про що повідомив Кенсінгтонський Палац. Принцеса стала четвертою в черзі на престол. Вільям і Кейт вирішили назвати доньку Шарлоттою Єлизаветою. Дівчинка отримала титул Її королівська високість принцеса Шарлотта Єлизавета Діана Кембриджська.

4 вересня 2017 Кенсингтонський палац повідомив, що герцог і герцогиня перебувають в очікуванні третьої дитини, яка з'явиться на світ у квітні 2018 року. 23 квітня 2018 року герцогиня Кембриджська Кейт Міддлтон народила хлопчика.

16 січня 2024 року принцесі Уельській Кейт Міддлтон провели операцію на черевній порожнині, через що її було госпіталізовано. 22 березня року принцеса Уельська заявила, що у неї діагностували онкологічне захворювання.

22.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):