RU

Гуайдо Хуан

Колишній в.о. президента Венесуели

Гуайдо Хуан
Дата народження: 23.07.1983

Хуан Херардо Гуайдо Маркес – венесуельський політик, в.о. президента Венесуели (2019-2023). Голова Національної асамблеї Венесуели (2019–2023). Член партії "Народна воля", федеральний депутат від штату Варгас із 2016 року.

11 січня 2019 року Національною асамблеєю оголошений виконувачем обов'язків президента Венесуели, оскільки попереднього президента Ніколаса Мадуро визнано узурпатором. Лідер опозиції у Венесуелі.

Місце народження. Освіта. Народився 28 липня 1983 року в Ла-Гуайрі, Венесуела. Один із восьми дітей, Гуайдо виховувався у будинку середнього класу своїми батьками - пілотом авіакомпанії та вчителькою. Один дідусь був сержантом Венесуельської Національної Гвардії, тоді як інший - капітаном Венесуельського флоту.

Переживши трагедію в штаті Варгас у 1999 році, внаслідок якої його родина тимчасово залишилася без даху над головою, Гуайдо отримав диплом середньої школи у 2000 році. Трагедія, за словами його колег, вплинула на його політичні погляди після того, як тодішній новий уряд Уго Чавеса дав неефективну відповідь на катастрофу.

Пізніше Гуайдо отримав диплом промислового інженера у Католицькому університеті Андреса Белло у 2007 році. Проходив навчання в Університеті Джорджа Вашингтона.

Політична кар'єра. Він брав участь у студентському політичному русі. Гуайдо, разом з іншими політичними діячами, став засновником партії "Народна воля" у 2009 році.

На парламентських виборах у 2010 році Гуайдо був обраний альтернативним федеральним депутатом, був обраний до Національних зборів на парламентських виборах у 2015 році.

Політична криза у Венесуелі. З січня 2019 року Венесуела переживає нову політичну кризу після переобрання Мадуро на другий термін. 6 січня парламент Венесуели, який контролюється опозицією, визнав незаконним другий термін президента країни Мадуро. Опозиціонери обрали новим головою Національної асамблеї країни Хуана Гуайдо, який заприсягся вступити в бій проти "репресивної системи".

10 січня США заявили, що не визнають нелегітимну інавгурацію диктатора Венесуели.

15 січня опозиційний Конгрес Венесуели офіційно оголосив президента Ніколаса Мадуро узурпатором.

23 січня 2019 року Хуан Гуайдо на мітингу оголосив себе виконувачем обов'язків президента Венесуели і склав присягу. За кілька годин США в особі президента Дональда Трампа визнав його главою держави. Опозицію на чолі з Гуайдо також підтримали Канада та ЄС, а також країни Південної Америки: Бразилія, Колумбія, Еквадор, Перу, Парагваю, Чилі, Аргентина, Коста-Рика та Гватемала та ін.

30 січня 2019 року Верховний суд Венесуели заборонив Хуану Гуайдо залишати країну та заморозив активи.

Україна визнає Хуана Гуайдо головою єдиного демократично обраного органу влади Венесуели – Національної асамблеї та лідером демократичної опозиції.

З 5 січня 2023 року Хуана Гуайдо відсторонено з посади тимчасового президента країни, а його уряд - розпущено. 30 грудня 2022 року за таке рішення під час повторного обговорення ініціативи проголосували 72 члени парламенту Венесуели.

Сім'я. Одружений, має дочку.

07.12.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):