RU

Гарріс Камала

Віцепрезидент США

Гарріс Камала
Дата народження: 20.10.1964

Камала Деві Гарріс американський юрист та політик, член Демократичної партії США. Віцепрезидент Сполучених Штатів Америки від Демократичної партії на виборах 2020 року. Генеральний прокурор Каліфорнії (2011-2017), сенатор США від штату Каліфорнія (2017-2020).

Місце народження. Освіта. Народилася 20 жовтня 1964 року в Окленді, Каліфорнія. Камала Гарріс дочка іммігрантів. Мати Шьямала Гопалан, дослідниця раку молочної залози, іммігрувала до США з Індії. Батько - Дональд Дж. Гарріс, професор економіки Стенфордського університету, родом з Ямайки.

Закінчила Говардський університет, потім здобула ступінь доктора права в юридичному Гастінгс-коледжі Каліфорнійського університету.

Кар'єра. З 1990 до 1998 року Гарріс працювала заступником окружного прокурора в окрузі Аламеда, штат Каліфорнія. Гарріс каже, що хотіла отримати кар'єру в правоохоронних органах, оскільки прагнула бути "за столом, де ухвалюються рішення".

У 2000 році новообраний міський прокурор Сан-Франциско, Луїза Ренні, запросила Гарріс до свого офісу, де вона стала начальником відділу спільноти та сусідства, який здійснює контроль за питаннями цивільного правозастосування.

У 2003 році обрана окружним прокурором Сан-Франциско, обіймала цю посаду з 2004 по 2011 рік. Привернула до себе увагу, коли відмовилася вимагати страти для Девіда Хілла, звинуваченого у вбивстві поліцейського Айзека Еспінози. Сенатори від Каліфорнії Барбара Боксер і Дайан Файнстайн і тодішній генеральний прокурор штату Біл Локієр засудили її рішення, а мер Окленда Джеррі Браун ініціював з цього приводу розслідування за підозрою у зловживанні повноваженнями, але порушення у діях Гарріс не було виявлено.

У 2004 році як окружний прокурор Гарріс почала ініціативу "Повернутися на Шлях" (англ. Back On Track) - програму повернення в суспільство осіб, які відбули покарання. Учасники ініціативи (ненасильницькі правопорушники, засуджені вперше, чиї злочини не пов'язані зі зброєю чи бандами) визнають себе винними в обмін на відстрочення покарання та регулярне подання звітів суддею протягом одного року. Учасникам, які змогли отримати еквівалент атестата, підтримувати стабільну роботу, ходити на уроки батьківства та скласти тести на наркотики, очищалася історія правопорушень.

Як окружний прокурор Сан-Франциско, Гарріс створила спеціальну групу розслідування злочинів на ґрунті ненависті, яка зокрема займалася злочинами на ґрунті ненависті проти ЛГБТ-дітей та підлітків у школах. Вона скликала національну конференцію для боротьби з "гей- трансгендерною панікою", якою пояснюють насильницькі злочини на ґрунті ненависті. Гарріс підтримувала одностатеві шлюби в Каліфорнії.

За час, поки Гарріс була окружним прокурором Сан-Франциско, загальний показник покарання за злочини зріс з 52% у 2003 році до 67% у 2006 році, що було найвищим за десятиліття; показник покарань за вбивства становив 85%, а торгівлю наркотиками зріс з 56% 2003 року до 74% 2006 року. Хоча ці статистичні дані враховують лише судові рішення, Гарріс також закрила багато справ через угоди про визнання вини.

2 листопада 2008 року Гарріс висунула свою кандидатуру на посаду генерального прокурора штату Каліфорнія. Обидва сенатори Сполучених Штатів від Каліфорнії, Даян Файнстайн і Барбара Боксер, а також спікер Палати Ненсі Пелосі, підтримали Харріс під час праймеріз демократичної партії. 8 червня 2010 року вона набрала 33,6% голосів, перемігши Альберто Торріко (який отримав 15,6% голосів) та Кріса Келлі (15,5%).

У 2010 році обрана генеральним прокурором Каліфорнії і 3 січня 2011 року склала присягу, ставши першим в історії представником афроамериканської та південноазіатської громад, а також першою жінкою на цій посаді. 4 листопада 2014 року переобрано на другий термін.

Після відмови від переобрання у 2016 році сенатора США від Каліфорнії Барбари Боксер Гарріс серед 34 претендентів взяла участь у боротьбі за місце, що звільняється. За прийнятою в Каліфорнії системі на прямі вибори виходять два кандидати, які отримали найбільше голосів у міжпартійних праймериз, і в червні 2016 року переможцями на попередніх виборах стали дві представниці Демократичної партії - Камала Гарріс і Лоретта Санчес, вперше вибивши республіканців з перегонів на ранньому етапі.

Наприкінці лютого 2016 року Демократична партія Каліфорнії на своїй конвенції підтримала кандидатуру Гарріс, віддавши за неї 78% голосів - на 18% більше, ніж 60%, необхідних для забезпечення підтримки. Губернатор Джеррі Браун підтримав кандидатуру Гарріс 23 травня. 19 липня Гарріс підтримали президент Барак Обама та віцепрезидент Джо Байден.

На виборах у листопаді 2016 року Гарріс набрала 62% голосів і перемогла Санчес у всіх округах, крім чотирьох. Після своєї перемоги Гарріс пообіцяла захистити іммігрантів від політики новообраного президента Дональда Трампа.

Гарріс вважалася головною претенденткою та потенційною лідеркою на праймеріз Демократичної партії з висування кандидата на пост президента США на виборах у 2020 році. 21 січня 2019 року Гарріс офіційно оголосила про свою кандидатуру на пост президента США на президентських виборах. Гарріс нетривалий час була серед лідерів демократичних праймеріз, проте згодом не змогла зберегти цю популярність і була змушена знятись з виборів наприкінці 2019 року. 8 березня 2020 року Гарріс підтримала кандидатуру Джо Байдена. Байден виграв праймеріз Демократичної партії та став кандидатом від демократів на загальних виборах.

11 серпня 2020 року Байден офіційно анонсував, що він обрав кандидатом у віцепрезиденти Гарріс. Суперник Джо Байдена Дональд Трамп розкритикував кандидатуру Гаріс на посаду віцепрезидента від демократів.

У листопаді 2020 року Байден здобув перемогу на виборах, обійшовши на виборах чинного президента Дональда Трампа. Таким чином Гарріс стала першою в історії США жінкою – віцепрезидентом США, а також першою людиною афроамериканського та азійського походження на цій посаді.

Сім'я. Гарріс одружена з юристом Дугласом Емгоффом, який раніше працював партнером в офісі компанії Venable в Лос-Анджелесі. Вони одружилися 22 серпня 2014 року. Сестра Гарріс, Мая Гарріс, політичний аналітик MSNBC, а її зять, Тоні Вест - генеральний радник Uber і колишній чиновник Міністерства юстиції США. У Гарріс немає рідних дітей, але її чоловік має двох дітей від першого шлюбу.

06.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):