RU

Діденко Ігор

Екс-перший заступник голови правління НАК Нафтогаз України

Діденко Ігор
Дата народження: 20.04.1964

Ігор Миколайович Діденкозаступник міністра енергетики та вугільної промисловості України (2014-2015), перший заступник голови правління НАК Нафтогаз України (2008-2010). Кандидат економічних наук.

Місце народження. Освіта. Народився у Козятині Вінницької області. У 1986 році закінчив факультет кібернетики Київського держуніверситету ім. Т.Шевченка (спеціальність – економічна кібернетика).

Кар'єра. Після закінчення вишу працював на Київському радіозаводі.

У 1990-х керував ТОВ "Хорда" (дочірня структура Градобанку, очолюваного Віктором Жердицьким).

У 1999 році розпорядженням Кабміну Валерія Пустовойтенка був призначений членом правління Національної акціонерної компанії Нафтогаз України (на той момент головою правління НАК був Ігор Бакай).

У 2000-му кілька місяців виконував обов'язки голови правління Нафтогазу України, після чого був звільнений.

У 2004-2008 роках – голова ради директорів Міжнародного інституту проблем енергетичної безпеки.

З січня 2008 по березень 2010 року - перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" (Олега Дубини).

Із серпня 2009-го був членом наглядової ради Укргазбанку (після того, як внаслідок фінансової кризи банк був рекапіталізований та став власністю держави).

З 8 травня 2014 року по 8 грудня 2015 року – заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України.

Скандали. У червні 2001 року був арештований в аеропорту Франкфурта-на-Майні у справі про гроші остарбайтерів. Йшлося про нібито незаконне використання 4 млн німецьких марок, виділених німецьким урядом українцям як компенсацію за примусові роботи у фашистській Німеччині.

У червні 2004 року Діденка було засуджено в Німеччині до чотирьох років і трьох місяців позбавлення волі за допомогу голові Градобанку Жердицькому. Фігуранти справи оскаржили вирок. У грудні 2004-го Діденка було виправдано судом Франкфурта.

У липні 2010-го був заарештований у справі про 11 млрд кубометрів газу, які виявилися предметом спору між компаніями РосУкрЕнерго та Нафтогаз України. Незадовго до затримання Діденка в рамках цієї ж справи було затримано та заарештовано ексглаву Держмитслужби Анатолія Макаренка.

Кримінальну справу було порушено Службою безпеки України за фактом завдання збитків у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом РосУкрЕнерго до НАК Нафтогаз України. Цю справу та арешти Діденка та Макаренка опозиційний Блок Юлії Тимошенко назвав політичним замовленням та спробою режиму Віктора Януковича скомпрометувати колишній український уряд (зокрема, експрем'єра Юлію Тимошенко).

5 вересня 2011 року Печерський суд Києва засудив Діденка до 3 років позбавлення волі з відстроченням вироку на три роки. У той же день було змінено запобіжний захід з утримання під вартою на підписку про невиїзд.

Сім'я. Діденко одружений, є діти.

11.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):