RU

Качура Олександр

Народний депутат України IX скликання (Слуга народу)

Качура Олександр

Олександр Анатолійович Качура - народний депутат України IX скликання, адвокат партії Слуга народу та президента України Володимира Зеленського, позаштатний радник керівника Офісу президента, кандидат юридичних наук.

Місце народження. Освіта. Народився 18 серпня 1990 року в Конотопі Сумської області.

У 2012 році закінчив Міжнародний університет фінансів зі спеціальності "Міжнародний менеджмент управління".

У 2013 році закінчив з відзнакою Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" за спеціальністю "Правознавство".

У 2015 році закінчив філософський факультет Київського університету ім. Шевченка за спеціальністю "Політологія".

У 2016 році здобув ступінь кандидата юридичних наук, захистивши дисертацію кандидата юридичних наук у Науково-дослідному інституті інформатики та права НАН України.

Кар'єра. Працював провідним спеціалістом, юристом, помічником адвоката у різних юридичних компаніях.

З 2012 року зайнявся приватною юридичною практикою у Києві.

У 2017 році заснував адвокатське бюро Kachura Lawyers. Був адвокатом партії Слуги народу та компанії Квартал 95. Адвокатська фірма Kachura Lawyers представляла інтереси артиста Олега Винника, RS music, бізнесмена та мера Глухова Мішеля Терещенка, ексміністра оборони Анатолія Гриценка та інших.

У березні 2019-го адвокатське бюро Kachura Lawyers виграло справу про заборону серіалу "Свати" на користь Студії Квартал 95.

Є членом громадської ради при Міністерстві юстиції України, а також входить до експертної ради Верховної Ради з питань внесення змін до кримінально-процесуального кодексу України.

Політична кар'єра. На парламентських виборах 2019 року обраний народним депутатом від партії Слуга народу, № 49 у списку.

З 29 серпня 2019 року – заступник голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї ОБСЄ.

12 грудня 2019 року увійшов до складу міжфракційного об'єднання "Гуманна країна", створеного за ініціативою UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.

Входить до експертної ради Верховної Ради VIII скликання з питань внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України.

Нагороди. У 2018 році Асоціація адвокатів визнала Олександра Качура найкращим адвокатом України.

Сім'я. Одружений. Дружина Катерина Качура, дочка Злата.

18.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):