RU

Кім Чен Ин

Вищий керівник КНДР

Кім Чен Ин
Дата народження: 08.01.1983

Кім Чен Ин – найвищий керівник КНДР. Диктатор, син колишнього диктатора Північної Кореї Кім Чен Іра. Після смерті батька з 29 грудня 2011 року обійняв його посаду. Генеральний секретар Трудової партії Кореї (з 2021). Маршалл КНДР (2012).

Місце народження. Освіта. Кім Чен Ин – третій, молодший, син північнокорейського диктатора Кім Чен Іра. Онук засновника КНДР Кім Ір Сена. Народився у Пхеньяні, точний рік народження невідомий – можливо, 1982-й, 1983-й чи 1984-й. Розбіжності у дати народження пояснюються бажанням вождя виглядати старшим.

Інформація про особисте життя та пересування Кім Чен Ина тримається в секреті, тому відомості про диктатора найчастіше надходять від джерел південнокорейської розвідки.

За твердженнями розвідки Південної Кореї, Кім Чен Ин в 1993-1998 рр. під псевдонімом Чол Пак навчався у міжнародній школі у Берні, Швейцарія. Офіційно значився сином водія посольства КНДР у Швейцарії. У 15-річному віці залишив школу, не склавши іспити. Також є версія, що у 1999-2000 pp. Кім Чен Ин відвідував школу в Ліберфельд-Штайнгельцлі, передмісті Берна, також під псевдонімом - Пак Ин.

З 2002 року в індивідуальному порядку навчався в університеті імені Кім Ір Сена та військовому університеті імені Кім Ир Сена у КНДР.

Кар'єра. У 2006 році в пресі з'явилися повідомлення про те, що керівним працівникам Трудової партії Кореї було роздано значки з портретами Кім Чен Ин, що стало приводом для розмов про те, що саме Кім Чен Ин буде наступником свого батька на посаді керівника КНДР.

У січні 2009 року Кім Чен Ір видав особисту директиву керівникам Трудової партії Кореї (ТПК), де назвав Кім Чен Ина своїм наступником. У квітні 2009 року південнокорейське агентство новин Йонхап повідомило, що Кім став членом ради національної оборони КНДР.

27 вересня 2010 року - висвячений у звання генерала армії. Наступного дня, під час з'їзду Трудової партії Кореї, Кім Чен Ина призначено віцеголовою Центральної військової комісії та членом ЦК ТПК.

У грудні 2011 року, через кілька днів після смерті батька, Кім Чен Ина оголосили "великим наступником" Кім Чен Іра. Потім відбулося офіційне призначення верховним головнокомандувачем збройними силами країни і затвердження на посаді голови центрального комітету Трудової партії Північної Кореї.

15 квітня 2012 р. - під час військового параду, присвяченого 100-річчю народження Кім Ір Сена, Кім Чен Ин уперше виступив на публіці.

За даними ЗМІ, спочатку передбачалося, що правління країною Кім Чен Ин розділить з дядьком Чан Сон Теком, який за життя Кім Чен Іра був другою людиною в державі. Однак у грудні 2013 року Чан Сон Тек був страчений за звинуваченням у державній зраді.

Страти у Північній Кореї є одним зі звичайних інструментів правління Кім Чен Ина. У 2012 році було видано указ про те, як слід чинити з ворогами корейського народу - новоспечений вождь КНДР наказав топити всіх зловмисників у морі.

У 2013 році за звинуваченням у розпусних діях розстріляно колишню коханку Кім Чен Ина та ще 11 учасників попгрупи. Інших пов'язаних з ними музикантів змусили бути присутніми на страті, а потім відправили до концтаборів.

У 2014 році за перегляд південнокорейських серіалів було страчено 50 членів уряду Північної Кореї.

У 2015 році за звинуваченням у шпигунстві за видачу інформації про життя сім'ї диктатора було розстріляно музикантів національного оркестру КНДР. У серпні з'явилася інформація, що Кім Чен Ин наказав розстріляти віцепрем'єр-міністра країни Чхве Ен Гона, який висловив незгоду з політикою лісорозведення.

З 2016 року є головою Державної ради КНДР, переобрано у квітні 2019 року.

Сім'я. У липні 2012 року державне телебачення КНДР повідомило, що Кім Чен Ин одружений. Його дружина – випускниця університету імені Кім Ір Сена у Пхеньяні Лі Соль Чжу. У Кім Чен Ина, за даними ЗМІ, двоє дітей: перша дитина народилася у 2010 або 2011 році, друга - у 2012-му.

Хобі. Кім Чен Ин, як і його батько, любить поп-культуру і стежить за баскетбольними матчами американської ліги НБА.

Не вирізняється гарним здоров'ям - у 2009 році повідомлялося, що у нього надлишкова вага (90 кг при зрості в 175 см), діабет і гіпертонія.

03.11.2023 р.