RU

Кім Віталій

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації

Кім Віталій
Віталій Кім (Фото: LIGA.net)
Дата народження: 13.03.1981

Віталій Олександрович Кім український підприємець та політик корейського походження. З 25 листопада 2020 року – голова Миколаївської обласної державної адміністрації.

Місце народження. Освіта. Народився 13 березня 1981 року у Миколаєві. Батько – заслужений тренер з баскетболу, був гравцем молодіжної збірної СРСР.

Закінчив Миколаївську гімназію №2 та Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова за спеціальністю "економіка підприємств".

Володіє англійською, також частково французькою та корейською.

Кар'єра. З 1998 – займається підприємницькою діяльністю. Був керуючим партнером клубу Ushuaja, який має відношення до будівельного бізнесу.

У 2003 – працював у компанії "Укрпромресурс", що спеціалізується на оцінювальній та аудиторській діяльності у державному секторі.

У 2005 2011 роках – займав керівні позиції у низці миколаївських підприємств, що спеціалізуються на міжнародній інвестиційній діяльності.

У 2015 2016 роках – брав участь в організації роботи та керівництва аналітичного департаменту Міністерства аграрної політики України.

Був керівником 8-ми компаній у Миколаєві, які він переписав на партнерів у 2019 році. Керівництво трьох з них перейшло до дружини Юлії Кім.

Політична кар'єра. 2019 – під час президентських та парламентських виборів працював у Миколаївському обласному виборчому штабі партії Слуга народу.

У 2020 – під час місцевих виборів керував штабом, також був кандидатом у депутати до Миколаївської міської ради.

З 25 листопада 2020 року – голова Миколаївської обласної державної адміністрації.

Нагороди. Орден Богдана Хмельницького III ступеня (6 березня 2022 р.).

Цікаві факти. Найпопулярніша фраза Віталія Кіма, якою він завжди починає свої відеозвернення у воєнний час: "Добрий вечір, ми з України".

Сім'я. Дружина – Кім Юлія. У подружжя троє дітей. Дві доньки – Євгенія та Олександра. Син – Руслан.

19.02.2024 р.