RU

Лерос Гео

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Слуга народу)

Лерос Гео

Гео Багратович Лерос – режисер, арткуратор. Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Слуга народу), експозаштатний радник президента України Володимира Зеленського.

Місце народження. Освіта. Народився 24 квітня 1989 року у Києві. Закінчив факультет міжнародного права в Академії адвокатури України.

Кар'єра. Засновник арт-проєкту Art United Us та громадської організації Сіті-Арт. У рамках проєкту City-Art та Art United Us створив близько 70 муралів в Україні. Був куратором проєкту More than us Міністерства інформаційної політики, в рамках якого художники з різних країн намалювали 8 муралів у вестибюлі станції метро "Осокорки" в Києві.

Був волонтером благодійного фонду "Сестри перемоги".

Був радником міністра інформаційної політики України Юрія Стеця. Радник Київського мера Віталія Кличка з питань культури (на громадських засадах).

Автор книги про вуличне мистецтво Kyiv Street Art.

Як режисер зняв короткометражку "A lifetime older", яка заснована на реальних подіях (у фільмі йдеться про героя АТО), а також низку відеокліпів для українських артистів. Окрім того, Лерос зняв документальний фільм про реформу поліції в Україні.

Член Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу Мистецький арсенал.

Нагороди. Володар премії Best short film Міжнародного фестивалю у Калькутті за фільм "A lifetime older".

Володар премії "Чудовий короткий документальний фільм" (Excellent Short Documentary) Міжнародного кінофестивалю в Сан-Франциско.

Політична кар'єра. На парламентських виборах 2019 року обраний народним депутатом від партії Слуга народу, № 23 у списку. Безпартійний.

З 29 серпня 2019 року – заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова підкомітету з питань культурної політики.

З 24 червня 2019 року по 20 березня 2020 року - позаштатний радник президента України Володимира Зеленського.

1 вересня 2020 року фракція Слуга народу ухвалила рішення виключити зі своїх лав депутата Гео Лероса після його критики на адресу чинної влади, зокрема, президента Володимира Зеленського, голови Офісу президента Андрія Єрмака та голови СБУ Івана Баканова.

12.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 13 Червня 2024г (Чт):