RU

Лещенко Сергій

Заступник голови наглядової ради АТ "Укзалізниця"

Лещенко Сергій
Джерело фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net

Сергій Анатолійович Лещенко – український політик, народний депутат Верховної Ради VIII скликання, журналіст, заступник головного редактора – спеціальний кореспондент інтернет-видання Українська правда (2002-2014). Член наглядової ради державного АТ "Укрзалізниця". З 2 лютого 2022 року - заступник голови наглядової ради АТ "Укрзалізниця").

Місце народження. Освіта. Народився у Києві. У 2003 році закінчив Інститут журналістики Київського національного університету ім.Шевченка.

У 2012 р. проходив стажування у Великій Британії в рамках стипендіальної програми Меморіального фонду Джона Сміта.

У 2013 році стажувався у Стенфордському університеті (США) у рамках Hills Summer Fellowship, а також у Вашингтоні у рамках Reagan-Fascell Democracy Fellowship.

Кар'єра. У 2000 році почав працювати журналістом у програмі новин Репортер на Новому каналі, з редакцією регіональних новин телеканалу співпрацював до весни 2001 року.

Паралельно з вересня 2000 року стає кореспондентом інтернет-видання Українська правда.

З 2002 року по 2014 – заступник головного редактора – спеціальний кореспондент Української правди. Став відомий завдяки журналістським розслідуванням, частину яких проводив разом з Мустафою Найємом.

Восени 2014 року на позачергових виборах обраний до Верховної Ради за списками партії Блок Петра Порошенка (за №19). Член депутатської фракції партії БПП, безпартійний. Очолив підкомітет з питань міжнародного співробітництва та імплементації антикорупційного законодавства комітету ВО з питань запобігання та протидії корупції.

У 2015 році почав викладати в школі журналістики Українського католицького університету. Веде курси на теми: політичний репортаж, політичні комунікації, глибоке інтерв'ю, журналістське розслідування.

Також активно продовжує публікувати блоги на Українській правді.

Автор книг "Американська сага Павла Лазаренка" (2013), заснованої на матеріалах розслідування щодо колишнього прем'єр-міністра України, та "Межигірський синдром. Діагноз влади Віктора Януковича" (2014), написаної після подій Євромайдану.

22 травня 2019 року вийшов з фракції Блок Петра Порошенка.

На позачергових парламентських виборах у 2019 році балотувався як самовисуванець одномандатним виборчим округом № 220 (м. Київ). Сергій Лещенко посів третє місце, набравши 12,13%.

18 грудня 2019 року Кабінет міністрів призначив Сергія Лещенка членом наглядової ради АТ "Укрзалізниця".

27 січня 2020 року очолив комітет з питань комплаєнсу та антикорупції наглядової ради Укрзалізниці, членами комітету також будуть Адомас Аудіцкас та Андерс Аслунд.

19 вересня 2021 року Кабмін не продовжив контракт з Сергієм Лещенком.

29 грудня 2021 року Кабінет міністрів знову призначив Сергія Лещенка членом наглядової ради АТ "Укрзалізниця".

2 лютого 2022 року Сергія Лещенка призначено заступником голови наглядової ради АТ "Укрзалізниця".

Нагороди. Лауреат премії ім.Кривенка "За прогрес у журналістиці" (2006). Лауреат у номінації "Людина року в галузі друкованих ЗМІ" (2006). У 2011 році отримав журналістську премію Східного партнерства від організації Fundacja Reporterow за статтю-розслідування "Офшорний дах для Януковича та Клюєва". У 2013 році став володарем премії ім. Герда Буцеріуса "Вільна преса Східної Європи".

Особисте життя. У липні 2016 року почав зустрічатися з діджейкою Анастасією Топольською, яка виступає під сценічним псевдонімом DJ Nastia. 9 вересня 2017 року пара одружилася. У листопаді 2022 року стало відомо, що Сергій Лещенко та Анастасія Топольська розлучилися після п'яти років шлюбу.

03.11.2023 р.