RU

Луцький Максим

Ексректор Національного авіаційного університету

Луцький Максим
Луцький Максим (фото: facebook.com/Максим Луцький)

Максим Георгійович Луцький – ректор Національного авіаційного університету (НАУ) (2021-2023), народний депутат України V та VI скликань, член Партії регіонів.

Місце народження. Освіта. Народився у Києві у сім'ї вчених. Закінчив Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут (факультет інформатики та обчислювальної техніки, магістр), аспірантуру КПІ. Кандидат технічних наук ("Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології").

Кар'єра. Після вишу займався власним бізнесом. У 2001 році став першим заступником голови правління страхової компанії Українські резерви.

У 2002 році очолив окремий структурний підрозділ "Сервісний центр" Національного авіаційного університету. Через два роки, після здобуття ступеня кандидата технічних наук, став проректором з корпоративного управління та міжнародного співробітництва НАУ.

У 2005 році брав участь у довиборах до Київської міської ради з мажоритарної системи. Виграти не вдалося.

2006-2007 рр. - народний депутат України V скликання (був обраний від Блоку Юлії Тимошенко, через п'ять місяців перейшов до "антикризової коаліції", ядром якої була фракція Партії регіонів). Голова підкомітету з питань професійної освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти. Голова спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.

У 2007-му - заступник міністра освіти та науки України (Станіслава Ніколаєнка).

З 2008-го – проректор з міжнародних зв'язків, перший проректор НАУ.

З 2010 року – народний депутат України VI скликання від Партії регіонів. Голова комітету з питань науки та освіти (з 2011-го).

З 2012 року – радник прем'єр-міністра Миколи Азарова з питань освіти, наукової діяльності та інновацій (на громадських засадах).

Восени 2012 року балотувався до Верховної Ради VII скликання висуванцем Партії регіонів по одномандатному округу №222 у Києві, проте програв представнику Батьківщини Дмитру Андрієвському.

28 березня 2013 року призначений головою Солом'янської районної державної адміністрації у місті Києві.

22 березня 2014 року виконуючий обов'язки президента України Олександр Турчинов звільнив Максима Луцького з посади голови Солом'янської районної державної адміністрації у місті Києві.

У січні 2021 року Максим Луцький виграв вибори ректора Національного авіаційного університету (НАУ).

Наукова діяльність. Автор понад 75 наукових та навчальних робіт, у тому числі 2 монографій, 4 підручників, 5 патентів та 9 методичних рекомендацій.

Регалії. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня. Лауреат Державної премії України у галузі науки та техніки (2011).

Сім'я. Дружина – Олена Савицька. Сини - Віталій та Дмитро. У 2008 році міністр освіти та науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник хрестив молодшого сина Луцького – Дмитра.

Хобі. Футбол, гірськолижний спорт, фотографія, більярд. Любить кіно, літературу та мистецтво. Наукові інтереси: обчислювальні комплекси, системи та мережі, захист інформації.

11.04.2024 р.