RU

Матіос Анатолій

Ексзаступник генерального прокурора України – ексголовний військовий прокурор

Матіос Анатолій
Дата народження: 13.02.1969

Анатолій Васильович Матіос – юрист, головний військовий прокурор України (2014-2019). Генерал-полковник юстиції запасу, кандидат юридичних наук.

Місце народження. Освіта. Народився у с. Ростоки Путильського району Чернівецької області. Після закінчення у 1984 р. середньої школи вступив до Чернівецького музичного училища. У 1997 році закінчив Чернівецький державний університет ім. Федьковича.

Кар'єра. 1988-1990 рр. Анатолій Матіос проходив військову службу у Збройних Силах СРСР.

У 1997 р. розпочав роботу в органах прокуратури помічником прокурора м. Чернівці.

1998-1999 рр. – старший слідчий прокуратури у Чернівцях.

1999-2000 рр. – старший слідчий прокуратури Чернівецької області.

2000-2001 рр. - старший прокурор відділу нагляду за дотриманням законів органами внутрішніх справ та податкової міліції під час здійснення оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства управління нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Херсонської області.

У 2001 р. – старший прокурор відділу роботи з кадрами прокуратури Херсонської області; заступник начальника відділу нагляду за дотриманням законів спеціальними підрозділами боротьби з організованою злочинністю прокуратури Херсонської області; заступник начальника відділу нагляду за виконанням законів спецпідрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією управління нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Херсонської області; прокурор Високопільського району Херсонської області

У 2001-2004 роках. - начальник відділу нагляду за виконанням законів спецпідрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією управління нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Херсонської області.

У 2004 р. - начальник відділу нагляду за дотриманням законів спецпідрозділами та іншими установами, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду за дотриманням законів органами, які провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство прокуратури Херсонської області; заступник начальника відділу нагляду за дотриманням законів органами внутрішніх справ під час здійснення оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства управління нагляду за дотриманням законів органами, які провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство прокуратури міста Києва.

У 2005-2008 роках - начальник відділу нагляду за дотриманням законів органами СБУ, державної митної служби та державної прикордонної охорони під час здійснення оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Києва.

У 2008 р. Анатолія Матіоса призначено начальником УСБУ у Львівській області.

У 2008-2009 роках – начальник УСБУ в Одеській області.

У 2009-2010 роках – перший заступник ГУ "К" СБУ у Києві.

У 2010-2011 роках Анатолія Матіоса відряджено з органів СБУ на посаду радника голови Вищого адміністративного суду України.

У 2011-2014 роках - відряджено з органів СБУ на посаду заступника керівника Головного контрольного управління Адміністрації президента України; у 2014 р. – у розпорядженні голови СБУ.

26 червня 2014 р. Анатолій Матіос призначений заступником генерального прокурора України – начальником головного управління процесуального керівництва з кримінальних проваджень слідчих центрального апарату та нагляду за дотриманням законів у військовій сфері та затверджений членом колегії Генеральної прокуратури України.

З 26 серпня 2014 р. Матіос призначений заступником генерального прокурора України – головним військовим прокурором.

2 вересня 2019 року генпрокурор Руслан Рябошапка звільнив Анатолія Матіоса з посади головного військового прокурора.

15 травня 2020 року отримав посвідчення адвоката та розпочав роботу адвокатом у Луцьку.

Регалії. Заслужений юрист України (2007), генерал-майор СБУ, старший радник юстиції, кандидат юридичних наук.

Сім'я. Анатолій Матіос є молодшим братом відомої письменниці Марії Матіос, яка також ставала депутатом Верховної Ради VII та VIII скликань.

25.01.2024 р.