RU

Мураєв Євген

Ексдепутат Верховної Ради України

Мураєв Євген
Джерело фото: facebook.com/Евгений Мураев
Дата народження: 02.12.1976

Євген Володимирович Мураєв – колишній український проросійський політик та власник закритого телеканалу НАШ. Колишній голова політради партії За життя, (нині ОПЗЖ), з листопада 2018 - керівник забороненої проросійської партії Наші. Народний депутат України VII і VIII скликань.

Місце народження. Освіта. Євген Мураєв народився 2 грудня 1976 року у Змієві Харківської області в сім'ї службовців. Батько Володимир Кузьмич обіймав посаду генерального директора АТЗТ "Рапід". Мати Ольга Олексіївна – доцент кафедри хімії у Харківському національному університеті міського господарства ім. А. Н. Бекетова.

Навчався у фізико-математичному ліцеї №27 Харкова. У 1994 році вступив на економічний факультет Харківського державного університету (нині ХНУ ім. Каразіна), спеціальність "фінанси та кредит", який закінчив у 999 році. Другу вищу освіту здобув у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого, який закінчив у 2014 році.

Кар'єра. З 2000 року працював у кількох комерційних структурах на керівних посадах. Обіймав посаду директора ТОВ "Анклав" (оптова торгівля нафтопродуктами).

З 2001 по 2007 рік – директор ТОВ "МКМ-Харків".

2009-2010 роки - генеральний директор ТОВ "Східна фінансова група".

Політична кар'єра. 2006 – депутат Харківської облради V скликання від партії "Віче". Керівник комісії з питань паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та ЖКГ. Вдруге депутатом облради став у 2010 році від Партії регіонів.

15 квітня 2010 року - призначений Віктором Януковичем головою Зміївської райдержадміністрації.

21 листопада 2012 року - звільнений з посади голови району у зв'язку з обранням до Верховної Ради у мажоритарному окрузі № 181.

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.

26 жовтня 2014 року - переобраний до парламенту по тому ж округу (від партії Опозиційний блок). Член Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики. 31 березня 2015 року став "міністром" економічного розвитку та торгівлі так званого "опозиційного уряду".

2014 - став власником харківського інтернет-каналу "Робінзон ТВ", сайту MIGnews та новинного телеканалу NewsOne. З того часу телеканал використовується для антиукраїнської пропаганди.

21 вересня 2018 року - вийшов з партії За життя Вадима Рабіновича і створив проросійську партію Наші.

На дострокових парламентських виборах 2019 очолив партійний список Опозиційного блоку. У підсумку на виборах до ВРУ 2019 року партія Опозиційний блок не подолала прохідний бар'єр у 5%.

14 червня 2022 року Восьмий апеляційний суд Львова заборонив проросійську партію Євгена Мураєва Наші.

Погляди. З початком озброєної російської агресії заявив, що це – "громадянський конфлікт", зазначивши, що обидві сторони отримують підтримку від іноземних держав: Україна з боку США, а сепаратисти – Росії.

Є прихильником децентралізації та розширення повноважень регіонів.

Виступає проти декомунізації та за збереження символів комуністичного режиму, як "історичної та культурної пам'яті".

Заявив, що "у НАТО на Україну не чекають". Вважає, що питання вступу до НАТО слід вирішувати на всеукраїнському референдумі.

30 листопада 2017 року назвав Революцію гідності "державним переворотом", що викликало скандал і пікетування телеканалу NewsOne. 3 грудня 2017 року активісти розпочали блокування входу до телеканалу з вимогою до власника вибачитися за зневажливі слова про Євромайдан та припинити прокремлівську пропаганду.

7 листопада 2018 року в кабельних мережах та на супутнику з'явився телеканал НАШ (здійснював мовлення на основі ліцензії Maxxi TV). Телеканал, що належить Мураєву, орієнтується на інформаційну тематику. Нацрада з телебачення та радіомовлення неодноразово накладала штрафи на канал НАШ за розпалювання ворожнечі, заклики до війни тощо. З 2019 року Нацрада намагається анулювати її ліцензію у суді. Гостями каналу НАШ були багато одіозних осіб, які висловлювали наративи роспропаганди.

11 лютого 2022 року Рада нацбезпеки та оборони ухвалила рішення про введення санкцій проти телеканалу НАШ.

25 липня 2023 року Служба безпеки України повідомила про підозру у державній зраді Євгену Мураєву. Мураєв звинувачується у причетності до підривної діяльності проти України. Мураєву повідомили про підозру за двома статтями: державна зрада та порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань. Нині він ховається від правосуддя за кордоном.

Сім'я. Розлучений. Має двох синів – Михайла (2007) та Ігоря (2009).

14.11.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):