RU

Павло Борисович Рябікін посол України в Китайській Народній Республіці, ексміністр з питань стратегічних галузей промисловості України, ексглава Державної митної служби, ексголова Міжнародного аеропорту "Бориспіль".

Місце народження. Освіта. Народився 6 червня 1965 року в Києві. Закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка, факультет міжнародних відносин та міжнародного права (1989), юрист-міжнародник, аспірантуру там же (1992). Стажувався в Лейпцизькому університеті (1987), Кільському університеті (2000).

Кар'єра. З 1989 - юрист-консультант "Юрзовнішсервіс".

З 1992 р. адвокат Київської міської колегії адвокатів.

З 2002 юрисконсульт ТОВ "Василь Кісіль та партнери".

З березня 2005 по серпень 2006 заступник міністра транспорту та зв'язку України.

У 2005-2006 роках очолював наглядову раду авіакомпанії МАУ.

З 15 липня 2009 по 27 квітня 2010  надзвичайний і повноважний посол України в Королівстві Данія.

22 липня 2014 року по 15 вересня 2015 року заступник голови Київської міської державної адміністрації.

12 жовтня 2015 року по 21 березня 2017 року заступник директора-начальника порту ТОВ "Рекреаційно-оздоровчий центр "Зелений порт".

З 23 березня 2017 року Кабінет міністрів України призначив Павла Рябікіна головою Міжнародного аеропорту "Бориспіль". Був призначений після перемоги в конкурсі на заміщення посади керівника аеропорту, що відбувся 1 грудня 2016 року.

28 жовтня 2020 року Кабмін визнав Павла Рябікіна переможцем конкурсу на посаду голови Держмитслужби. 18 листопада Кабмін затвердив Рябікіна на посаду голови Державної митної служби.

4 листопада 2021 року Верховна Рада призначила Павла Рябікіна міністром з питань стратегічних галузей промисловості України.

20 березня 2023 року Верховна Рада звільнила Павла Рябікіна з посади міністра з питань стратегічних галузей промисловості.

26 квітня 2023 року Володимир Зеленський призначив Павла Рябікіна послом України у Китайській Народній Республіці.

Політична кар'єра. З 6 липня 2000 року по 14 травня 2002 року народний депутат України III скликання, балотувався і був обраний по виборчому округу № 130, Миколаївська область.

З 14 травня 2002 року по 7 липня 2005 року народний депутат України IV скликання, балотувався і був обраний по виборчому округу № 131, Миколаївська область.

З березня 2005 був членом Ради партії Наша Україна.

У 2004-2005 – довірена особа кандидата на пост президента України Віктора Ющенка.

З 12 грудня 2012 року по листопад 2014 року – народний депутат України VII скликання від партії УДАР Віталія Кличка, № 28 у списку. Член Комітету з питань транспорту та зв'язку. Член Парламентської асамблеї Ради Європи.

Ранг. Надзвичайний та повноважний посланник 2 класу.

Сім'я. Одружений, є дочка Ганна.

07.05.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):