RU

Сальвіні Маттео

Віцепрем'єр Італії, міністр інфраструктури та транспорту Італії

Сальвіні Маттео
Дата народження: 09.03.1973

Маттео Сальвіні – італійський політик, один із лідерів Ліги Півночі, кремлівський лобіст. Заступник прем'єр-міністра Італії, а також міністр інфраструктури та транспорту Італії з 22 жовтня 2022 року. Міністр внутрішніх справ Італії та заступник прем'єр-міністра Італії у першому кабінеті Джузеппе Конте (2018-2019).

Місце народження. Освіта. Маттео Сальвіні народився 9 березня 1973 року у Мілані. Закінчив класичний ліцей імені Мандзоні в Мілані та у 1992 році вступив на Історичний факультет Міланського університету, але не завершив курс навчання.

Політична кар'єра. У віці сімнадцяти років вступив до Ліги Півночі. У 1993 році обраний до комунальної ради Мілана, у 1994 році увійшов до керівництва Руху паданської молоді.

У 1998 році Сальвіні став секретарем провінційного відділення Ліги Півночі в Мілані, а в 1999 році очолив радіостанцію "Вільна Падання", що належить Лізі. У 2004 році залишив посаду секретаря у зв'язку з обранням від Ліги Півночі до Європейського парламенту, де до 26 квітня 2006 року був членом фракції Незалежності/Демократії, а до листопада того ж року був незалежним депутатом.

У 2004-2006 роках перебував у комісії Європарламенту з культури та освіти, а також у структурах розвитку зв'язків Європарламенту з Чилі та Японією.

У 2008 році обраний до Палати депутатів Італії XVI скликання, де входив до фракції Ліги Півночі, але вже наступного року достроково здав депутатський мандат, оскільки у 2009 році був вдруге обраний до Європарламенту та був депутатом до європейських виборів 2014 року (входив до правої фракції). Європа за свободу та демократію). У цей період Сальвіні перебував у Комісії з внутрішнього ринку та захисту споживачів, а також у делегаціях зв'язків Європарламенту з Індією та Корейським півостровом.

25 лютого 2013 року за результатами парламентських виборів був обраний до Палати депутатів XVII скликання, але вважав за краще залишитися в Європарламенті і 15 березня 2013 року здав депутатський мандат.

У 2012 році Сальвіні вийшов із комунальної ради Мілана у зв'язку з обранням його на посаду секретаря Ломбардської ліги (територіального підрозділу Ліги Півночі).

7 грудня 2013 року отримав 82% голосів на попередніх виборах нового федерального секретаря Ліги Півночі, перемігши засновника партії Умберто Боссі, а 15 грудня 2013 року делегати партійного з'їзду в Турині більшістю голосів затвердили його на цій посаді.

4 березня 2018 року Ліга Півночі пішла на парламентські вибори у складі правоцентристської коаліції разом із партією Сільвіо Берлусконі Вперед, Італія та Джорджії Мелоні Брати Італії. Коаліція перемогла з результатом близько 37%, причому Ліга Півночі випередила своїх партнерів, заручившись підтримкою понад 17% виборців.

27 травня 2018 року остання спроба сформувати коаліційний уряд Ліги Півночі та П'яти зірок на чолі з Джузеппе Конте завершилася відмовою президента Маттарелли його затвердити, зважаючи на присутність у списку пропонованих міністрів євроскептика Паоло Савона. 31 травня 2018 року лідер П'яти зірок Ді Майо та Сальвіні погодили компромісний варіант коаліційного уряду під головуванням Конте, також за участю Паоло Савона, але на посаді міністра зі зв'язків із Євросоюзом. Маттарелла погодився з цією пропозицією, і на 1 червня призначено присягу нового кабінету, в якому Сальвіні отримав портфель міністра внутрішніх справ.

20 серпня 2019 року спровокована Лігою Півночі урядова криза перейшла на нову стадію після оголошення прем'єр-міністра Конте про відставку. Виступаючи в Сенаті, він звинуватив Сальвіні в опортунізмі, а також у переслідуванні особистих та партійних інтересів.

22 жовтня 2022 року при формуванні уряду Джорджі Мелоні обійняв посаду заступника прем'єр-міністра Італії, а також міністра інфраструктури та транспорту Італії.

Погляди. Дотримується проросійських поглядів, Сальвіні не раз висловлювався на підтримку російської влади, вважає законною анексію Криму і виступає за скасування санкцій ЄС проти Росії.

Проводить жорстку політику проти міграції, заявляє, що його країна не повинна бути "європейським табором для біженців".

Цитати. Про референдум у Криму : "Був референдум, і 90% людей проголосували за повернення Криму до складу Російської Федерації". "Порівняйте його з фальшивою революцією в Україні, яка була псевдореволюцією, що фінансується іноземними державами - подібно до арабських весняних революцій. Є деякі історично російські зони з російською культурою та традиціями, які законно належать Російській Федерації".

Особисте життя. У 2001 році Сальвіні одружився з радіожурналісткою Фабриції Елуцці, у 2003 році у них народився син Федеріко, але пізніше було розлучення.

Є дочка Мірта (2013 р.н.) від Джулії Мартінеллі.

19.02.2024 р.