RU

Альфано Анджеліно

Ексміністр закордонних справ Італії, ексглава ОБСЄ

Альфано Анджеліно

Анджеліно Альфано – італійський політик, міністр закордонних справ з 2016 по 2018 рік, у 2013-2014 обіймав також посаду заступника прем'єр-міністра. З 2008 по 2011 рік був міністром юстиції у четвертому кабінеті Сільвіо Берлусконі. У 2018 році виконував обов'язки голови ОБСЄ.

Місце народження. Освіта. Народився 31 жовтня 1970 року в Агрідженто, Сицилія, Італія. Його батько Анджело Альфано був адвокатом і колишнім місцевим політиком, який також обіймав посаду заступника мера міста Агрідженто.

Здобувши юридичну освіту в Католицькому університеті Святого Серця та докторський ступінь у галузі корпоративного права в Університеті Палермо, Анджеліно Альфано розпочав свою політичну діяльність у Християнсько-демократичній партії.

Політична кар'єра. У 1994 році приєднався до "Вперед, Італія", нової правоцентристської партії, заснованої Сільвіо Берлусконі, і був обраний до Ради провінції Агрідженто.

У 1996 році Альфано був наймолодшим членом, обраним до сицилійської Регіональної асамблеї.

У 2001 році він став членом італійської палати депутатів після перемоги правоцентристської коаліції "Дім свобод" на чолі з Берлусконі у 2001 на загальних виборах.

З 2005 до 2008 року він також обіймав посаду регіонального координатора в Сицилії з партії "Вперед, Італія".

На виборах 2008 року, на яких перемогла правоцентристська коаліція на чолі з Берлусконі, Альфано знову було обрано до парламенту. У травні 2008 року у віці 37 років він став наймолодшим міністром юстиції в історії Італійської Республіки.

28 квітня 2013 року він почав працювати як заступник прем'єр-міністра та міністра внутрішніх справ у кабінеті Летти.

21 лютого 2014 року сформовано уряд Маттео Ренці, в якому Альфано зберіг лише портфель міністра внутрішніх справ.

З 2 грудня 2016 року по 1 червня 2018 року - міністр закордонних справ Італії в уряді Паоло Джентілоні.

18 березня 2017 року очолив нову партію "Народна альтернатива", що відкололася від НВЦ, і залишився на колишній посаді в уряді.

З 1 січня 2018 року до 31 грудня 2018 року виконував обов'язки голови ОБСЄ.

20.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 19 Квітня 2024г (Пт):