RU

Ратушняк Сергій

Ексмер Ужгорода

Ратушняк Сергій
Джерело фото: facebook.com/Сергей Ратушняк

Сергій Миколайович Ратушняк – підприємець, депутат ВР України (2002-2005), міський голова Ужгорода (1994-1998, 2006-2010).

Місце народження. Освіта. Народився в Ужгороді. Закінчив Київський політехнічний інститут за фахом інженер-механік.

Кар'єра. Трудову діяльність розпочав пакувальником меблевого цеху Ужгородського фанерно-меблевого комбінату.

1986-1987 рр. - інженер-конструктор ПЗ Закарпатприлад.

1987-1988 рр. - старший інженер науково-дослідної лабораторії синтезу та комплексних досліджень нових напівпровідникових речовин Ужгородського державного університету.

1988-1989 рр. - Директор СП "РІО".

1989-1991 рр. - Директор СП "Спойлер".

1991-1994 рр. - Директор СП "РІО".

Ратушняк створив та очолив синдикат РІО, який об'єднував 52 підприємства (банк Сервіс, страхова компанія, підприємства з випуску лікеро-горілчаних та безалкогольних напоїв, кава, борошна, ковбас, магазини, ринки, перше у місті приватне таксі тощо).

Двічі, у 1994 та 1998 рр., був кандидатом у народні депутати України, проте обидва рази Центральна виборча комісія скасовувала рішення окружної комісії про реєстрацію Ратушняка кандидатом.

1994-1998 рр. – міський голова Ужгорода, голова Ужгородської міськради. У 1998 р. переобраний на посаду мера Ужгорода.

У 1998-му прокуратура Закарпатської області порушила проти Ратушняка кримінальну справу за фактом відкриття та використання за межами України валютного рахунку без дозволу Нацбанку. Під час перевірки синдикату РІО бригадою Генпрокуратури Ратушняк виїхав за кордон та подав звідти заяву про відставку з посади мера Ужгорода. Пізніше сесія міськради обрала його почесним міським головою "за позитивні зрушення у соціально-економічному житті міста".

У березні 2000 р. був заарештований за звинуваченням у приховуванні валютної виручки, зловживанні владою та підробці документів. Перебуваючи під слідством, у липні того ж року був обраний депутатом обласної ради.

2000-2002 рр. – депутат Закарпатської облради.

2001-2002 рр. - радник голови облдержадміністрації з питань підтримки та розвитку підприємництва (на громадських засадах).

2002-2006 рр. – депутат Верховної Ради України IV скликання, член комітету ВР з питань правової політики. Був членом фракцій та груп За Єдину Україну!, Народовладдя, Демократичні ініціативи, Наша Україна, Регіони України (з останньої було виключено за недотримання фракційної дисципліни), Народної партії.

На момент виборів до Верховної Ради – голова обласного громадського об'єднання "Нове Закарпаття", член Української партії Єдність.

З 2006 по 2010 р. – міський голова Ужгорода.

У 2010 році балотувався на пост президента, проте набрав лише 0,12% голосів.

У 2012 році балотувався до Верховної Ради VII скликання самовисуванцем по одномандатному виборчому округу №68 у Закарпатській області, проте програв представнику Партії регіонів Василю Ковачу.

На дострокових парламентських виборах 2014 року посів 5 місце по одномандатному округу №68 (Ужгород) з 7,71% голосів.

На місцевих виборах 2015 року брав участь як самовисуванець у виборах голови міста Ужгород, у першому турі яких отримав друге місце та 13,84%. У другому турі поступився представнику партії Відродження Богдану Андрєєву, посівши друге місце з результатом 30,94% голосів.

Партійна діяльність. Ратушняк був заступником голови СДПУ, головою Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об'єднання Громада, членом центральної ради Української партії Єдність, у 2000-му очолював регіональний осередок цієї партії на Закарпатті.

Очолював Закарпатську організацію Народної партії Володимира Литвина, був членом політвиконкому партії. У вересні 2009 року вийшов із партії.

Скандали. У пресслужбі Фронту змін заявили, що 6 серпня 2009 р. в Ужгороді мер міста Ратушняк напав на активістку цієї громадської ініціативи. Дівчина отримала струс головного мозку та численні забої. 7 серпня за фактом інциденту за участю мера Ужгорода було порушено кримінальну справу за статтею 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Сам Ратушняк заявив, що дівчина напала на нього з кулаками.

Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Ратушняка за фактом хуліганських дій, які сталися 6 серпня між міським головою та активісткою громадської ініціативи Фронт змін. Після чого Ратушняк зробив низку заяв на адресу лідера ініціативи Арсенія Яценюка. Слідом за цим прокуратура Закарпатської області порушила ще одну кримінальну справу стосовно мера Ужгорода, якого підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності) Кримінального кодексу України.

Сім'я. Одружений. Разом із дружиною виховує дочок Валерію та Христину та сина Дениса.

05.02.2024 р.