RU

Шабунін Віталій

Голова громадської організації Центр протидії корупції

Шабунін Віталій
Дата народження: 26.11.1984

Віталій Вікторович Шабунін – український політик та громадський діяч. Голова Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України (2015-2017), голова громадської організації Центр протидії корупції, член партії "Демократичний альянс", блогер.

Місце народження. Освіта. Віталій Шабунін народився 26 листопада 1984 року у місті Рівному. Має вищу освіту.

Політична кар'єра. Бувши студентом п'ятого курсу, Віталій Шабунін став депутатом Рівненської міської ради та взявся за розвиток молодіжних ініціатив на міському рівні.

З листопада 2006 р. по травень 2009 р. – радник голови облдержадміністрації Віктора Матчука (Рівне).

З жовтня 2007 р. до жовтня 2012 р. помічник народного депутата Лесі Оробець (з партії Єдиний Центр).

У 2008 році переїхав до Києва, де приєднався до громадянської мережі ОПОРА та одночасно очолив молодіжну організацію Всеукраїнський фонд регіональних ініціатив.

У 2012 році створив Центр протидії корупції (ЦПК) та очолив його. Центр протидії корупції – грантова громадська організація, яка контролює держзакупівлі та бореться з корупцією у цій сфері, лобіює антикорупційні закони.

У 2014 році на дострокових виборах до Верховної Ради балотувався за списками партії Громадянська позиція Анатолія Гриценка (№5 у виборчому списку).

Активно виступав за впровадження системи електронного декларування.

З червня 2015 по 2016 голова Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро.

З 25 червня 2019 по 1 червня 2020 - член Національної ради з питань антикорупційної політики.

Громадська діяльність та активність у медіа. Заявляє про проведення розслідування корупційних схем владної верхівки часів президентства Януковича та Порошенка. За даними Центру протидії корупції, відкрито 150 кримінальних справ та здійснено низку реформ.

Виявляє високу активність у медійному просторі. Послідовно критикує президента України Петра Порошенка та членів його партії. Піддав критиці політиків, депутата Ігоря Кононенка, Миколу Мартиненка. Виступав із різкою критикою генпрокурорів Махницького, Яреми та Шокіна, послідовно вимагаючи їх відставки та покарання. Заявляв про розслідування кримінальних та корупційних схем депутатів Пашинського, Іванющенка та Сергія Клюєва.

Звинувачення. 16 серпня 2017 року Шабуніну оголосили про підозру. Його підозрювали у "навмисному нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості" Всеволоду Філімоненку, який представлявся журналістом.

15 січня 2018 року слідство перекваліфікувало справу проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Йому інкримінують ч. 2 ст. 345-1 КК (загроза чи насильство щодо журналіста). Якщо провину доведуть, Шабуніну загрожує до п'яти років ув'язнення.

Сім'я. Одружений. Олена та Віталій Шабуніни одружилися у травні 2009 року. Є донька та син.

Прихожанин київської протестантської церкви Народ Божий.

06.11.2023 р.