RU

Слім Карлос

Мексиканський бізнесмен, телекомунікаційний магнат, мільярдер, філантроп

Слім Карлос
Джерело фото: ЕPA
Дата народження: 28.01.1940

Карлос Слім Елу - мексиканський бізнесмен ліванського походження, син емігрантів-маронітів із Лівану. Мільярдер, один із найбагатших людей планети.

За даними Forbes, з 2010 по 2013 рік був найбагатшою людиною у світі. У рейтингу мільярдерів 2016 року Карлос Слім Елу перебував на другому місці, його фінансові статки оцінювали в $50 млрд, при, тому що за рік він втратив $27 млрд. Фінансові статки засновані на комунікаційній індустрії, Telefonos de Mexico, Altria Group (раніше директор Philip Morris), Telcel і America Movil. Основним активом підприємця є холдингова компанія Grupo Carso, що контролює низку великих мексиканських компаній.

Місце народження. Освіта. Народився 28 січня 1940 року в Мехіко. П'ята дитина в сім'ї ліванського біженця і доньки процвітаючого ліванського торговця. Його батько - Халіль Салім Хаддад, бажаючи уникнути призову в османську армію, приїхав до Мексики 1902 року, де змінив ім'я на Хуліан Слім. Прізвище матері - Елу.

Хуліан володів діловою хваткою і зайнявся на новому місці бізнесом, а пізніше, у 1920 році, він придбав нерухомість у діловій частині Мехіко і відкрив універсам. Йому вдалося створити успішний торговий бізнес. У цьому бізнесі стали працювати всі шестеро дітей Хуліана, від яких він вимагав "відданості, таланту і старанності". Натомість діти отримували недитячі кишенькові гроші, якими вчилися "керувати", починаючи з першого класу школи. Карлосу пощастило з діловим чуттям. З благословення батька він став займатися біржовим інвестуванням, і вже в сімнадцять років, освоївши правила інвестування, він зробив свій перший мільйон.

Карлос, продовжуючи з успіхом займатися інвестуванням, встигав навчатися на факультеті цивільного будівництва в Національному автономному університеті Мексики. На останніх курсах він навіть викладав лінійне програмування та алгебру в інших потоках. Після того як у 1961 році Карлос Слім отримав диплом, за професією працювати не став.

Бізнес. Свою підприємницьку діяльність Карлос Слім починав у сфері роздрібної торгівлі, зробивши наголос на тому, щоб вартість товарів масового попиту була по кишені незаможним мексиканським покупцям. На кошти, що залишилися від батька, він у 1980-ті роки почав скуповувати розорені компанії, розраховуючи на зростання їхньої вартості в майбутньому. Тоді ж він створив свій холдинг Group Carso, що отримав назву від складання імен Карлоса і його дружини Сумайї.

Зараз його торгова фірма Carso на рівних конкурує з американським гігантом Wal-Mart.

Потім бізнес Карлоса поповнився видобутком руди і вугілля, і сьогодні його корпорація Frisco - один із лідерів національної гірничодобувної індустрії та хімічної промисловості.

У 1990 Карлос Слім звернув увагу на сферу телекомунікацій. Він придбав компанію Telefonos de Mexico (Telmex), яка під його керівництвом стала лідером комунікаційної індустрії та провідним постачальником сучасних телекомунікаційних послуг з міжнародним авторитетом.

У 1996 Group Carso було виділено в холдинг Carso Global Telecom, першочерговим завданням якого була координація організаційно-фінансових і технічних засобів групи Елу. Згодом, до складу холдингу увійшли Condumex (виробництво телекомунікаційного обладнання) і Prodigy (перший мексиканський провайдер і піонер комерційної вебдіяльності).

У 1999 Карлос Слім вклав $1,5 млрд на забезпечення контролю над кількома фірмами зі США, які експлуатують волоконно-оптичні мережі та центри стільникової телефонії у Флориді та Пуерто-Рико.

У лютому 2000 на паях з SBC він став співвласником відомого інтернет-провайдера Network Access Solutions. Спільний проєкт із Microsoft дозволив потроїти кількість інтернет-користувачів, завдяки чому зросли й продажі комп'ютерної техніки.

За освітою інженер, за час своєї діяльності Карлос Слім обіймав багато важливих посад, був першим президентом Латиноамериканського комітету при Нью-Йоркській фондовій біржі. У 1984 році він виступив одним з ініціаторів створення при уряді асоціації провідних промисловців країни "Вільне підприємництво", орієнтованої на проведення часткової денаціоналізації певного комплексу держпідприємств з метою їхнього виведення на належний рівень рентабельності та подальшого повного передання у приватну власність.

Він входить до ради директорів компанії Altira Group (колишній Philip Morris), а також обіймає одну з керівних посад в Alcatel.

Інвестуючи в політику, Карлос Слім забезпечив своєму бізнесу багаторічну підтримку мексиканського уряду.

Попри те, що Карлос Слім веде свої справи за допомогою комерційних компаній, загальний контроль бізнесу здійснює група його близьких і довірених осіб. Перенісши в 1997 операцію на серці, Карлос Слім Елу поступово відходить від справ і передає ініціативу своїм синам, які складають кістяк сімейного бізнесу Слім.

Карлос ніколи не приховував, що хоче перетворити свій бізнес на фамільно-клановий. Він залишив на провідних посадах сімейної імперії трьох своїх синів. Посаду голови правління торгово-промислової групи, телекомунікаційного холдингу, його основної компанії Telmex і венчурного підприємства America Telecom обіймає старший син Елу - Карлос, а його брати, Патрік і Марко Антоніо, очолюють, відповідно, фірму America Movil і Grupo Financiero Inbursa - базову фінансову структуру сімейної імперії. А сам засновник контролює їхню діяльність і висуває нові ідеї.

Благодійність. Крім бізнесу, Карлос Слім Елу займається благодійною діяльністю. Ним засновано Фонд Карлоса Сліма, який фінансує освітні, культурні та медичні проєкти в Мексиці. На рахунках благодійних установ, створених Слімом, перебуває близько $4 млрд.

Він є одним із головних спонсорів програми Ніколаса Негропонте "Лептоп для кожної дитини". Слім перевів близько $100 млн на рахунок благодійного фонду Білла Клінтона, який бореться з бідністю в Латинській Америці.

Сім'я Слім намагається більше вкладати кошти в розвиток національної економіки, ніж у соціальні дотації. Вони намагаються сприяти поліпшенню стану справ в освітній та медичній сфері, суспільному житті Мексики, а також у сфері зайнятості.

Слім приділяє багато часу роботі у Фонді розвитку Латинської Америки, напрямки роботи якого - розвиток інфраструктури, охорона здоров'я та освіта робітників.

Крім того, Карлос Слім Елу вклав значні інвестиції в реставрацію історичної частини міста Мехіко. Це для нього особлива місія, якої він дотримується ще з настановою батька.

У березні 2011 року за участю фонду було відкрито Музей Соумайя, в експозиції якого представлені скарби світової культури.

Статки. Станом на 2010 рік Слім - власник найбільшої в Латинській Америці телекомунікаційної компанії America Movil, а також мережі магазинів, ресторанів та об'єктів нерухомості. Його статки засновані на комунікаційній індустрії - Telefonos de Mexico, Altria Group (раніше директор Philip Morris), Telcel and America Movil.

За підсумками щорічного рейтингу мільярдерів журналу Forbes, у 2009 Карлос Слім Елу став найбагатшою людиною у світі, відтіснивши на другу позицію Білла Гейтса. Розмір його статків, за оцінкою видання, $53,5 млрд. За рік вони збільшилися на $18,5 млрд. За оцінкою деяких ЗМІ, особистий капітал мексиканського бізнесмена дорівнює 8% валового внутрішнього продукту Мексики. Капітал засновника компанії Microsoft Гейтса оцінюють у $53 млрд - "всього лише" на $500 млн менше.

Через величезні розміри своєї бізнес-імперії Слім часто жартує, що він не може відстежувати всі компанії, якими він керує.

Стиль життя. При цьому мільярдер Слім веде скромний спосіб життя. Він продовжує жити в будинку, який сім'я займає вже не перший десяток років. Офіс підприємця в Мехіко розташовується в позбавленому вікон підвалі. Слім консервативний у звичках, він не любить дорогих надмірностей, наприклад, сигари він запалює від звичайних пластмасових запальничок.

Нагороди. Карлос Слім Елу має безліч почесних звань і нагород не тільки Мексики, а й США та деяких європейських країн. Він удостоєний нагороди Всесвітнього фонду освіти і розвитку за сприяння в розширенні інфраструктури світової економіки.

Сім'я. Карлос Слім був одружений із Сумайєю Доміт із 1967 року до її смерті 1999 року. У Сліма шестеро дітей: Карлос, Марко Антоніо, Патрік, Сумайя, Ванесса і Йоганна.

05.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):