RU

Сущенко Роман

Перший заступник голови Черкаської обласної ради, журналіст, колишній політв'язень

Сущенко Роман

Роман Володимирович Сущенко – перший заступник голови Черкаської обласної ради, депутат Черкаської облради, журналіст, колишній політв'язень.

Місце народження. Освіта. Народився 9 лютого 1969 року у м. Миколаєві, Україна. Випускник військово-інженерного танкового училища, а трохи пізніше – Інституту журналістики при Національному Університеті ім. Т. Г. Шевченка.

Кар'єра. Журналістом державного інформаційного агентства Укрінформ він став у 2002 році. Роман Сущенко співпрацював з агентством уже 14 років, шість із яких був власним кореспондентом у Франції. У 2010 переїхав до Парижа як акредитований власний кореспондент Укрінформу у Франції.

Затримання у Росії. 30 вересня 2016 року Роман Сущенко був затриманий ФСБ Росії в Москві, куди він поїхав відвідати свого двоюрідного брата. Про затримання Федеральною службою безпеки Росії українського журналіста Романа Сущенка стало відомо випадково – російські правозахисники, інспектуючи Лефортівське СІЗО у Москві, виявили там людину, яка представилася журналістом з України. "Ми абсолютно випадково зустріли в камері карантинного відділення Лефортівської в'язниці 47-річного громадянина України Романа Сущенка. Він розповів, що він журналіст, якого звинувачують у шпигунстві. Подробиць свого затримання та звинувачень, які йому звинуватили, Сущенко не зміг нам повідомити", - розповіла член Громадської наглядової комісії Москви Зоя Свєтова.

Дружина Романа Сущенка повідомила, що кілька днів тому він поїхав до Москви до родичів, звідки мав повернутися до Парижа 2 жовтня, але не прилетів у призначений час. Телефон чоловіка не відповідав, а московські родичі натякнули, що він має проблеми з силовими органами.

ФСБ Росії підтвердила арешт Сущенка за звинуваченням у шпигунстві, опублікувавши відео його затримання. Співробітники ФСБ РФ заявили, що затриманий український журналіст Роман Сущенко є співробітником головного управління розвідки Міноборони України. 2 жовтня 2016 року, рішенням російського суду, журналіста заарештували на два місяці. 7 жовтня 2016 року йому було пред'явлено звинувачення у шпигунстві. Українська розвідка причетність Сущенка до відомства спростувала.

26 квітня 2017 року незаконно утримуваного у РФ за сфабрикованим звинуваченням у шпигунстві на розвідку Міноборони українського журналіста Романа Сущенка залишили під арештом до кінця червня.

4 червня 2018 року московський міський суд виніс вирок Роману Сущенку, який незаконно утримувався в столичному російському СІЗО - 12 років колонії суворого режиму. 2 вересня 2018 року Верховний суд РФ відхилив апеляційну скаргу на вирок від 4 червня у сфабрикованій справі про "шпигунство".

7 вересня 2019 року був повернуто в рамках обміну між Україною та РФ.

25 жовтня 2020 року на виборах до місцевих рад обраний депутатом до Черкаської обласної ради від партії Європейська солідарність.

Нагороди. Орден "За мужність" III ст. (2018).

Сім'я. Одружений. Має дочку Юлію та сина Максима. Сім'я мешкає у Франції.

18.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):