RU

Танасюк Павло

Українсько-британський технологічний підприємець, засновник та CEO Spacebit

Танасюк Павло
Дата народження: 30.11.-0001

Павло Танасюк українсько-британський технологічний підприємець, засновник та CEO приватного британсько-українського стартапу Spacebit, дослідник технології блокчейн.

Місце народження. Освіта. Павло Танасюк народився у серпні 1980 року в Житомирі. З дитинства мріяв про космос, у школі будував телескопи і займався в астрономічному гуртку. Закінчив Київський національний університет ім. Т.Шевченка з економічної спеціальності.

У 19-річному віці разом із друзями створив освітню компанію-турагентство, яка організовувала освітні тури та мовні курси. За словами Павла Танасюка, в ній працювало 60 людей і за кілька років вдалося заробити сотні тисяч доларів.

У 2005 році переїхав до Лондона. З 2006 по 2008 рік навчався у Лондонській школі економіки, закінчив зі ступенем магістра менеджменту та інформаційних систем.

З 2009 по 2010 рік навчання в Кембриджській університетській школі бізнесу, яку закінчив з дослідницьким ступенем магістра технології.

Також пройшов освітні програми у Гарварді, Університеті Мічигану та Стенфорді.

Кар'єра. Після закінчення навчання Павло Танасюк лишився в Англії, працював фінансовим консультантом.

Наприкінці 2000-х разом із Юрієм Чайкою він створив платіжну систему MoneXy, яка стала першою на українському ринку системою електронних платежів з офіційною ліцензією. У 2015 році партнери успішно вийшли з проєкту, продавши MoneXy Фідобанку.

У 2011 році Павло Танасюк створив консультаційну компанію у сфері інформаційних технологій Cambridge Method Ltd, директором якої є досі.

У 2014 році він заявив про себе як про блокчейн-експерта, створивши і очоливши стартап BlockVerify, який ставив за мету боротьбу з підробками в ланцюгах постачання за допомогою технології блокчейн. Ідея проєкту полягала у відстеженні товарів через ланцюги постачання, фіксацію передачі права власності та підтвердження їх місцезнаходження. Стартап витримав чотири раунди фінансування на Crunchbase, отримавши $52 тис від трьох інвесторів, проте наразі його сайт не підтримується.

Spacebit. Коштів, отриманих від продажу MoneXy, вистачило на запуск приватного космічного стартапу Spacebit. Компанія заснована 16 червня 2014 року під назвою SPACE2020 LTD, пізніше була перейменована на SPACEBIT TECHNOLOGIES LTD. З 2019 року існують фірми SPACEBIT GLOBAL LTD та SPACEBIT EXPLORATION LTD. Усі зареєстровані у Лондоні.

Spacebit позиціює себе як приватна британська компанія, яка працює над інструментами аналізу космічних даних та роботизованими концепціями дослідження космосу, що включають штучний інтелект та удосконалених мікро робіт, розробляє технологію космічної робототехніки для місячних та планетарних місій.

За шість років Танасюк залучив до проєкту близько $10 млн ангельських інвестицій (business angels, також відомі як неформальні інвестори), від кількох приватних інвесторів. У компанії з офісами в Україні, Великій Британії, США, Японії та Люксембурзі працюють 25 осіб.

У жовтні 2017 року Spacebit підписав угоду з Київським політехнічним інститутом про співпрацю в галузі супутників PolyITAN 3, 4 та 5. У 2018 році Павло Танасюк представив плани щодо фінансування децентралізованих досліджень космосу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. У зв'язку з цим пропонувався запуск власної криптовалюти та платформи краудфандингу, що дозволить комусь фінансувати космічні проєкти.

У 2018 (Бремен) та 2019 (Вашингтон) роках Павло Танасюк виступав із доповідями на міжнародних конгресах астронавтики.

Компанія Spacebit планує першу британсько-українську місію на Місяць (Spacebit Mission One), яка полягатиме у відправленні власного місяцехода Asagumo (у перекладі з японської означає "ранкові білі хмари") з метою дослідження печер (англ. lava tubes) температурним, радіаційним, лазерним сенсорами та відеокамерою. Наукові інструменти розроблено в Україні. Так, з українського боку залучено Конструкторське бюро "Південне", Науково-виробниче підприємство "Меридіан" ім. Корольова, підприємства "Екотест" та "Титанера". Місія розділена на дві частини: спочатку полетять сенсор, радіаційний сенсор та відеокамера (українська частина), а потім сам місяцехід (британська частина).

У вересні 2019 року американська компанія Astrobotic Technology і Spacebit оголосили про домовленість у рамках місії доставити у 2022 році на супутник Землі місяцехід вагою 1,3 кг. Сам Asagumo був представлений Танасюком у грудні 2019 року в Японії під час третьої міжнародної виставки Moon Village. Замість коліс він має чотири лапи, тому схожий на павука; Павло Танасюк особисто тестував його у печерах гори Фудзі.

Asagumo розміщуватиметься в місячному посадковому апараті Peregrine, що розробляється Astrobotic Technology. Засобом доставки Peregrine до космосу обрано американську ракету-носій важкого класу Vulcan Centaur, яку з 2014 року розробляє компанія United Launch Alliance (ULA).

Запуск Peregrine підтримує NASA в рамках програми Комерційні послуги з доставки корисного навантаження на Місяць (Commercial Lunar Payload Services). CLPS створена для того, щоб комерційні компанії з аерокосмічної галузі навчилися надавати послуги з доставки на Місяць невеликих роботизованих апаратів з метою пошуку корисних ресурсів, дослідження поверхні супутника Землі як фундамент для підготовки висадки людей у рамках місячної програми Artemis.

15.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):