RU

Павленко Юрій

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (ОПЗЖ)

Павленко Юрій

Юрій Олексійович Павленко – уповноважений президента України з прав дитини (2011-2014), міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту (2005-2006, 2007-2010), голова Житомирської облдержадміністрації (2006–2007). Народний депутат України IV, V, VI, VIII, IX скликань.

Місце народження. Освіта. Народився у Києві в сім'ї інженерів. У 1997 році Павленко закінчив історичний факультет Київського університету ім. Т.Г.Шевченка, історик, викладач історії. У 1999 році – Українську академію державного управління при Президентові України (магістр державного управління). У 1998 році – Університет Північного Лондона (спеціаліст державного управління).

Кар'єра. У 1995-1997 pp. - головний адміністратор двох фестивалів ("Україна. Весна. Славутич" та "Зінтеко"), завідувач відділу зв'язків із громадськістю художнього центру "Терен", журналіст, коментатор та ведучий студії TV-табачук. Пізніше працював керівником відділу проєктів СП Ай Пі Київ, директором ТОВ «Євро вижн плюс». З 1999 по 2002 р. був спеціалістом зі зв'язків із громадськістю пиво-безалкогольного комбінату Славутич.

У 1991-1992 pp. був головою молодіжного об'єднання ГМП, у 1993-1994 роках – заступником голови Київської міської організації СУС. У 19 років став депутатом Харківської райради народних депутатів Києва. Згодом був віцепрезидентом Міжнародної асоціації зовнішньої політики, членом Християнсько-демократичної партії України, головою ради ХДПУ, головою Спілки християнсько-демократичної молоді України. У 1999 році став головою Молодіжної партії України.

Навесні 2002-го став народним депутатом України від блоку Віктора Ющенка Наша Україна. У Верховній Раді IV скликання був автором низки законопроєктів щодо молодіжної політики та спорту. Брав активну участь у президентській кампанії 2004 року у складі команди опозиційного кандидата Ющенка. 

У лютому 2005-го був призначений головою Міністерства сім'ї, дітей та молоді в уряді Юлії Тимошенко. Незабаром міністерство було реорганізовано в Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту (внаслідок злиття з Держкомспорту). Зберіг за собою посаду і в наступних урядах – Юрія Єханурова та Віктора Януковича. В останньому випадку був призначений Верховною Радою за квотою блоку політичних партій Наша Україна. Погодившись на портфель міністра, відмовився від мандата депутата Верховної Ради V скликання, куди знову пройшов за списком Нашої України.

Оскільки у НУ не склалася коаліція з Партією регіонів, СПУ та КПУ, блок вирішив відкликати своїх міністрів. Попри те, що Янукович кілька разів заявляв про те, що він не має претензій до Павленка, той написав заяву про відставку, і парламент її задовольнив.

26 грудня 2006 року Ющенко призначив Павленка головою Житомирської облдержадміністрації. А протягом понад два тижні до цього призначення він встиг побувати на посаді радника президента України.

У зв'язку з обранням на дострокових парламентських виборах-2007 народним депутатом України (від блоку Наша Україна - Народна самооборона) відмовився від губернаторського крісла. У грудні 2007-го, після створення демкоаліції у складі НУНС та БЮТ, знову отримав пост міністра у справах сім'ї, молоді та спорту у другому уряді Тимошенко. Втратив пост у березні 2010-го через відставку Кабміну після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича.

З серпня 2010 – по серпень 2011 рр. - голова ради експертів із розвитку місцевого самоврядування громадської організації Інститут соціально-економічного розвитку.

У серпні 2011-го указом Януковича призначений уповноваженим президента України з прав дитини.

24 лютого 2014 р. указом в.о. президента України Олександра Турчинова звільнений з посади дитячого омбудсмена.

На виборах до Верховної Ради 2014 року – обраний депутатом від Опозиційного блоку, 24-й за списком партії.

На парламентських виборах 2019 року обраний народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії Опозиційна платформа – За життя, № 25 у списку.

Сім'я. Одружений. Дружина Юлія, після навчання у США та закінчення дипломатичної академії МЗС, працювала головним спеціалістом в управлінні зовнішньої політики Секретаріату президента. Виховують трьох синів. Серед хрещених дітей – Катерина Ющенко, дружина третього президента Ющенка.

Двоюрідна сестра Павленко – українська співачка Марійка Бурмака.

21.02.2024 р.