RU

Карасьов Вадим

Політолог

Карасьов Вадим
Дата народження: 18.05.1956

Вадим Юрійович Карасьов – український політолог, політтехнолог та аналітик, директор Інституту глобальних стратегій. Один із лідерів партії Єдиний центр.

Місце народження. Освіта. Народився 18 травня 1956 року в Коростишеві, Житомирська область. Закінчив Харківський держуніверситет за спеціальністю політична економія, потім там же – аспірантуру.

Кар'єра. 10 років, у 1986-1996 рр., викладав в альма-матер політекономію та політологію. Потім ще шість років, до переїзду до столиці, працював першим заступником керівника Харківської філії Національного інституту стратегічних досліджень.

З 2003 року Карасьов – директор Інституту глобальних стратегій (Київ). Наукова спеціалізація – міжнародні відносини, електоральна політика та інституційний дизайн.

Карасьов - відомий політолог та політтехнолог, автор понад ста наукових праць, співавтор багатьох державних документів, стратегічних доктрин та програм, член низки експертних комісій та наглядових рад.

Автор книги "Думка зі швидкістю політики", співавтор кількох підручників з політології.

З політологів – у політики. На парламентських виборах-2006 безпартійний експерт-політолог спробував пройти в депутати парламенту під N2 списку партії Віче (лідером тоді була ексголова Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва, ексзаступник міністра юстиції Інна Богословська). Здолати тривідсотковий прохідний бар'єр партія не змогла.

У липні 2010 року Карасьов приєднався до партії Єдиний центр, а в серпні став одним з її лідерів (поряд з Віктором Балогою, Ігорем Крілем, Ігорем Поповим, Олесем Оробець, Кирилом Куликовим, Василем Петьовкою, Віктором Тополовим).

Восени 2012 року балотувався до Верховної Ради VII скликання від Єдиного центру за одномандатним округом №217 у Києві, проте програв висуванцю Батьківщини Олександру Бригінцю.

У грудні 2019 став ведучим ток-шоу "Чорний лебідь" на телеканалі NewsOne.

05.04.2024 р.