RU

Горбаль Василь

Член Ради НБУ, екснародний депутат України (Партія регіонів)

Горбаль Василь
Джерело фото: facebook.com/Василий Горбаль

Василь Михайлович Горбаль – український політик та бізнесмен, банкір, народний депутат України IV, V та VI скликань, член Ради НБУ (2003-2005, 2007-2014, з 2020). Кандидат юридичних наук.

Місце народження. Освіта. Уродженець Львова. У 1993 році закінчив Український інститут міжнародних відносин при Київському державному університеті.

Кар'єра. Трудову діяльність розпочав після закінчення вишу на посаді провідного економіста підвідділу ринку цінних паперів відділу підтримки підприємництва Міністерства економіки України. У тому ж 1993 став начальником відділу валютних операцій і операцій з цінними паперами Транскредобанку, після чого за короткий проміжок часу зробив кар'єру банкіра.

Вже 1994-го Горбаль був заступником, а потім в.о. голови правління Києво-Печерського акціонерного комерційного банку. Через рік перейшов до комерційного банку ФЕБ, де спочатку став начальником управління розвитку філійної мережі, а потім – в.о. директора Київської філії.

У 1996 році Горбаль працює в акціонерному банку Інтергазбанк. Починає з посади заступника голови правління - начальника відділу операцій в іноземній валюті, а закінчує головою правління. У 1997-му Інтергазбанк перейменований в акціонерний банк Укргазбанк.

Політична кар'єра. У 2002 році Горбаль став почесним президентом ВАТ АБ Укргазбанк - у зв'язку з обранням до депутатів парламенту. У Верховній Раді банкір, який на момент виборів був безпартійним, поповнив лави фракції Регіони України. Пізніше став членом Партії регіонів, членом її політради та головою Київського міського відділення ПР. Для роботи поза сесійною залою парламенту депутат обрав бюджетний комітет ВР.

На виборах-2006 почесний президент Укргазбанку став народним депутатом України. Мандат та депутатський значок йому забезпечило 37-ме місце у списку тієї ж Партії регіонів. Цього разу депутат обрав профільний для нього парламентський комітет - з питань фінансів та банківської діяльності. У січні 2007-го Горбаля було призначено членом ради Національного банку України. Втім, для нього це не новинка - він уже входив до ради НБУ у 2003-2005 рр.

На дострокових парламентських виборах 2007 року пройшов у Верховну Раду під випробуваним 37-м номером списку ПР. Очолював столичний виборчий штаб регіоналів.

Горбаль балотувався на посаду мера Києва на дострокових виборах у травні 2008 року.

Навесні 2010 року, після того, як президентом був обраний лідер ПР Віктор Янукович, був призначений губернатором Львівської області.

Звільнено 21 грудня 2010-го. Повернувся до парламенту, оскільки, працюючи губернатором, залишався депутатом-сумісником (всупереч чинному законодавству).

Восени 2012 року балотувався до Верховної Ради VII скликання самовисуванцем по одномандатному округу №221 у Києві, проте програв представнику Батьківщини Леоніду Ємцю.

16 вересня 2020 року Верховна Рада затвердила кандидатуру Василя Горбаля на посаду члена Ради Національного банку України.

Нагороди. Орден "За заслуги" III ступеня.

Особисте життя. Перша дружина – Ганна Безлюдна, екскерівник медіагрупи Inter Media Group. Другою дружиною стала співачка Галліна (Gallina). З кінця 2006-го подружжя у розлученні. У 2015 році Василь Горбаль одружився втретє, обраницею Василя Горбаля стала адвокат, партнер адвокатської компанії "Золота середина" Наталія Бочарова.

Хобі. Гірськолижний спорт.

20.02.2024 р.