RU

Волга Василь

Ексглава Держфінпослуг

Волга Василь
Дата народження: 05.03.1968

Василь Олександрович Волга – народний депутат Верховної Ради України V скликання, лідер забороненої проросійської партії в Україні "Союз лівих сил".

Місце народження. Освіта. Народився у Сєвєродонецьку Луганської області. У 1990 році закінчив Севастопольське вище військово-морське інженерне училище (кваліфікація - інженер-механік, спеціаліст з атомних енергетичних установок). У 1999-му закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю банківську справу. Навчався в Інституті демократії у Вашингтоні, вивчав банківську справу в Австрії.

Кар'єра. Після закінчення військового училища Волга три роки прослужив командиром турбінної групи на атомних підводних човнах Північного флоту. Потім повернувся до України і знайшов своє місце у приватному бізнесі. З 1993 по 1998 р. був комерційним директором київського ТОВ «ДОС ЛТД», директором ТОВ «Мізар ЛТД».

Як громадський діяч був гендиректором Міжнародної спілки українських підприємців, головою всеукраїнської громадської організації "Громадський контроль", а згодом лідером однойменної партії. На парламентських виборах-2006 пройшов у Верховну Раду під №17 списку СПУ, бувши членом цієї партії. Зайняв посаду секретаря комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

Внаслідок дострокового припинення повноважень Верховної Ради V скликання втратив депутатський мандат.

У січні 2008 року Міністерство юстиції зареєструвало створену та очолену Волгою нову партію – Союз лівих сил.

22 березня 2010 року розпорядженням уряду Миколи Азарова призначений головою Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг.

19 липня 2011 р. був затриманий за скоєння злочину, пов'язаного з корупцією. 20 липня Печерський суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці. Виконувач обов'язків генпрокурора Ренат Кузьмін, коментуючи цей арешт, повідомив, що Волга та ще троє чиновників звинувачуються в отриманні хабара у розмірі $500 тисяч.

25 липня 2011 року указом президента Віктора Януковича звільнений з посади голови Держфінпослуг.

6 листопада 2018 року у квартирі Василя Волги співробітниками СБУ проведено обшук у рамках розслідування справи про замах на державний переворот та державну зраду за статтями 109 та 111 КК України.

Кримінальні справи. 19 липня 2011 року був затриманий слідчим Генпрокуратури України спільно із працівниками СБУ за підозрою у скоєнні злочину, пов'язаного з корупцією. 24 вересня 2012 року Шевченківський райсуд Києва засудив Волгу до п'яти років позбавлення волі, визнавши винним у спробі отримати 500 тис доларів хабаря. Інші обвинувачені одержали умовні терміни.

3 грудня 2014 року Василя Волгу випустили на волю, замінивши частину покарання, що залишилася, виправними роботами.

З 2017 року якийсь час жив у Росії, потім повернувся до України.

Сім'я. Волга одружений. У нього двоє синів (Василь та Ілля) та дві доньки (Олена та Катерина).

16.02.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):