RU

Лозинський Віктор

Ексдепутат Верховної Ради України від БЮТ

Лозінський Віктор
Джерело фото: LIGA.net
Дата народження: 06.04.1963

Віктор Олександрович Лозінський – депутат Верховної Ради України VI скликання за списком Блоку Юлії Тимошенко (2007-2009).

Місце народження. Освіта. Віктор Лозінський народився 6 квітня 1963 року у Кіровоградській області. Проходив строкову службу у прикордонних військах КДБ СРСР.

Після військової служби Віктор Лозінський вступив до Херсонської середньо-спеціальної школи міліції МВС СРСР. У жовтні 1983 року лейтенант міліції Лозінський обійняв посаду оперуповноваженого у карному розшуку Маловисківського РВВС УМВС УРСР у Кіровоградській області. У березні 1988 року був звільнений з органів внутрішніх справ із формулюванням "за приховування злочинів та нетактовне поводження з громадянами".

Політична кар'єра. На парламентських виборах 2006 року був уповноваженою особою від Партії регіонів у територіальному виборчому окрузі №98 (смт Голованівськ).

З 23 листопада 2007 року по 3 липня 2009 року - народний депутат Верховної Ради України VI скликання від Блоку Юлії Тимошенко. На момент обрання до парламенту був безпартійним, обіймав посаду генерального директора сільськогосподарського ТОВ "Манжурка".

У Верховній Раді обіймав посаду голови підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері боротьби з організованою злочинністю та корупцією органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

25 жовтня 2020 року на місцевих виборах став головою Підвисоцької ТГ Голованівського району Кіровоградської області.

Кримінальна справа. У червні 2009 року Віктор Лозінський опинився у центрі скандалу, пов'язаного із загибеллю мешканця Голованівського району Кіровоградської області. 1 липня Генеральна прокуратура України порушила стосовно депутата кримінальну справу за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України (навмисне завдання тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого) і подала до Верховної Ради подання про зняття з нього недоторканності. 3 липня 2009-го Віктор Лозинський 415 голосами парламентаріїв був позбавлений мандата - "у зв'язку з особистою заявою про складання ним депутатських повноважень".

Однак після позбавлення його депутатського статусу Віктор Лозінський зник у невідомому напрямку.

7 липня 2009 року Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання Віктора Лозінського та доставку його до суду.

30 липня 2009 року Віктора Лозинського було оголошено в міжнародний розшук.

7 серпня 2009 року українські органи правопорядку звернулися до Ізраїлю із проханням про екстрадицію Віктора Лозінського.

1 березня 2010 року Віктор Лозінський сам з'явився до Генеральної прокуратури, де його затримали.

20 квітня 2011 року згідно з рішенням Дніпровського районного суду м. Києва його було засуджено за двома статтями КК України - за умисне вбивство з хуліганських спонукань та за незаконне зберігання та поводження зі зброєю та боєприпасами - та засуджено до 15 років ув'язнення.

9 квітня 2012 року Апеляційний суд м. Києва пом'якшив вирок Лозинському, зменшивши строк покарання до 14 років.

У березні 2013 року Вищий спеціалізований суд у цивільних та кримінальних справах переглянув справу Лозінського. Суд перекваліфікував статтю звинувачення з умисного вбивства на заподіяння тяжких тілесних ушкоджень та призначив нове покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

Лозинський відбував покарання у Бориспільській ІЧ № 119 у селі Мартусівка Бориспільського району Київської області, де мав перебувати до 1 березня 2020 року. Мав дисциплінарні стягнення за порушення режиму. З літа 2013 перебував на ділянці соціальної реабілітації за межами колонії.

11 червня 2014 року Лозинського згідно з рішенням Бориспільського міського районного суду, на підставі висновків Головного бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров'я України, було звільнено з місць позбавлення волі за станом здоров'я. Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагав від генерального прокурора України Олега Махницького оскаржити рішення Бориспільського міського районного суду та притягнути до відповідальності всіх осіб, які допустили звільнення Лозінського, яке він назвав "неправомірним". 12 червня 2014 року Лозинського було повторно затримано.

25 лютого 2016 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області достроково звільнив із місць позбавлення волі Віктора Лозінського.

6 квітня 2016 року Апеляційний суд Київської області визнав законним застосування умовно-дострокового звільнення (УДВ) до Віктора Лозинського, засудженого за вбивство. Вийшов на волю 6 квітня 2016 року.

6 травня 2019 року Дніпровський районний суд Києва зняв судимість з Віктора Лозинського, засудженого за причетність до вбивства жителя села Грушка Кіровоградської області Валерія Олійника. Київська місцева прокуратура № 4 подала апеляційну скаргу на рішення щодо зняття судимості з Віктора Лозінського.

Особисте життя. Одружений другим шлюбом (з 2001). Дружина - Діана Марченко, рідна сестра дружини Віктора МедведчукаОксани Марченко. Від двох шлюбів має трьох доньок.

01.03.2024 р.