RU

Шемчук Віктор

Ексглава Львівської облдержадміністрації

Шемчук Віктор
Джерело фото: unba.org.ua

Віктор Вікторович Шемчук – український юрист та політик.

Місце народження. Освіта. Народився у Тернополі. У 1993 році закінчив юридичний факультет Львівського державного університету ім.Франка.

Кар'єра. З 1993 року працював на посадах помічника прокурора, слідчого, старшого слідчого міської прокуратури Тернополя.

У 1998-му було переведено до прокуратури Автономної Республіки Крим. Працював слідчим, заступником начальника, начальником відділу з нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами боротьби з організованою злочинністю прокуратури АР Крим.

З початку 2005 року обіймав посаду заступника генерального прокурора України (Святослава Піскуна, а потім Олександра Медведька) – прокурора АР Крим.

З листопада 2008 по грудень 2012 р. - народний депутат України VI скликання від виборчого блоку Наша Україна - Народна самооборона (квота громадського руху Народна самооборона, лідер - Юрій Луценко). Голова підкомітету з питань удосконалення законодавства про адміністративні правопорушення Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

З 4 березня до 31 жовтня 2013 року був головою Львівської обласної державної адміністрації.

У 2016 році очолив Федерацію водно-моторного спорту України.

З 2017 по 2019 рік – заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

У 2021 році очолив представництво Національної асоціації адвокатів України у Нью-Йорку.

Регалії. Державний радник юстиції 2 класи. Заслужений адвокат України.

Сім'я. Одружений, є дочка.

25.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 16 Червня 2024г (Нд):