RU

Рибак Володимир

Ексглава Верховної Ради України VII скликання

Рибак Володимир
Джерело фото: LIGA.net
Дата народження: 03.10.1946

Володимир Васильович Рибак – голова Верховної Ради України (2012-2014), віцепрем'єр-міністр України (2007), міністр з питань житлово-комунального господарства України (2006-2007), народний депутат України III, IV, V, VI, VII скликань. Міський голова Донецька (1993–2002).

Один із засновників Партії регіонів. Входив до керівництва партії на різних посадах.

Місце народження. Освіта. Народився у Донецьку у родині робітника. У 1965 році закінчив Ясинуватський будівельний технікум, відслужив в армії та вступив до Донецького державного університету на економіста. 1973-му вийшов із вишу фахівцем із планування промисловості. У 1982 році закінчив Вищу партійну школу при ЦК КПУ.

Рибак входить до числа найбільш відомих і авторитетних фігур у Донецькому регіоні. Починав (1968-1976 рр.) з різних керівних посад у будівельних організаціях. З 1976 по 1988 р. - "на радянській та партійній роботі". У 1988-1992 pp. був головою райради та виконкому Київського району Донецька. Ще рік пропрацював першим заступником донецького мера, після чого – аж до 2002 року – був незмінним головою міськради та міськвиконкому "шахтарської столиці".

Колишній мер Донецька – один із батьків-засновників Партії регіонів. У жовтні 1997 року на установчому з'їзді Рибака було обрано лідером новоствореної Партії регіонального відродження України (ПРВУ). У листопаді 2000-го на об'єднавчому з'їзді п'яти партій - Партії Праці, Партії Солідарності України, Політичної партії За красиву Україну, Всеукраїнської партії пенсіонерів та ПРВУ Рибака обрали співголовою Партії регіонального відродження. Обіймав посаду заступника голови партії Віктора Януковича. Давній соратник експрем'єр-міністра.

Володимир Рибак п'ять разів ставав народним депутатом України – ІІІ, ІV, V, VI, VII скликань. Беззмінний член фракції "регіонів". Працював у комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування та у Комітеті із закордонних справ. Після виборів-2006 нетривалий час обіймав посаду заступника лідера парламентської фракції ПР.

У серпні 2006-го Верховна Рада призначила Рибака на посаду віцепрем'єр-міністром України - міністром будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства в уряді Януковича (у березні 2007-го втратив приставку "міністр": після того, як було створено два нові міністерства - житлово-комунального господарства та регіонального розвитку та будівництва, головами яких було призначено Олександра Попова та Володимира Яцубу відповідно). Рибак курирував будівельну галузь, житлово-комунгосп, а також проведення адміністративної реформи.

2010-му, після того, як президентом України став Янукович, у виконавчу владу не потрапив, але отримав пост першого заступника голови Партії регіонів.

13 грудня 2012-го обрано головою Верховної Ради VII скликання.

Під час політичної кризи в Україні 2013-2014 21 лютого 2014 подав заяву про відставку. 22 лютого 2014 року президент України Віктор Янукович у своєму інтерв'ю заявив, що Володимира Рибака 21 лютого було побито прихильниками Євромайдану, а його автомобіль був обстріляний. Сам Володимир Рибак 23 лютого 2014 року спростував цю версію президента.

22 лютого 2014 р. склав повноваження голови Верховної Ради. У заяві, озвученій на пленарному засіданні першим віцеспікером, зазначається, що таке рішення ухвалено "у зв'язку із хворобою та лікуванням" Рибака. На цій посаді його змінив Олександр Турчинов.

Перший заступник голови Партії регіонів З 28 лютого 2014 року – виконувач обов'язків голови партії. 29 березня 2014 року через скасування посади "почесний лідер" посада "в.о. голови" знову почала відповідати голові партії.

Погляди та оцінки. Напередодні призначення другого уряду Януковича колишній мер Донецька в одному з інтерв'ю сказав: "Мені хотілося б вірити в те, що нам вдасться справді досягти реальних результатів, хоча б тому, що люди, які рекомендуються до Кабміну, вже заробили чимало грошей".

У січні 2007-го віцепрем'єр заявив, що собівартість квадратного метра столичної нерухомості на первинному ринку становить $600, тоді як середньоринкова ціна - $1500. При цьому він вважає, що на обвал цін у найближчому майбутньому не варто сподіватися. За словами Рибака, планується підготувати нову редакцію Житлового кодексу, яка стане привабливою для інвесторів.

Щодо підвищення ЖКГ-тарифів Рибак говорив, що головна проблема не в підвищенні, а в тому, що подекуди це робиться непрозоро і занадто різко (як у Києві), а процедура отримання субсидій надто забюрократизована та принизлива. Декларував необхідність розвитку конкуренції над ринком надання житлово-комунальних послуг.

Рибак неодноразово заявляв, що завжди був супротивником одноколірних коаліцій - "помаранчевої чи синьої", і переговори про створення широкої коаліції у Раді VI скликання (зокрема, з пропрезидентською Нашою Україною) треба продовжувати.

Нагороди. Рибак - доктор економічних наук, професор, академік Академії будівництва України, Заслужений будівельник України, повний кавалер ордена "За заслуги".

Сім'я, хобі. Політик одружений. Дружина Альбіна Іванівна - економіст, президент громадської організації "Фонд "Донеччина". Син Олександр - інженер-будівельник, депутат-"регіонал" Київської міськради. Дочка Наталія - економіст, мешкає та працює в Донецьку.

Серед захоплень Рибалки - рибальство, футбол, пінг-понг (свого часу навіть досяг звання кандидата в майстри спорту з настільного тенісу).

03.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):