RU

Шаповал Володимир

Ексглава Центральної виборчої комісії

Шаповал Володимир
Джерело фото: view.phtmlАндрей Гудзенко/LIGA.net
Дата народження: 25.05.1948

Володимир Миколайович Шаповал – юрист, голова Центральної виборчої комісії України (2007-2013).

Місце народження. Освіта. Народився у Києві у сім'ї службовців. 1970 року закінчив юридичний факультет Київського державного університету ім. Шевченка.

Кар'єра. Професійну діяльність Шаповал розпочав в Інституті держави та права АН УРСР – аспірантом, молодшим науковим співробітником відділу міжнародного права та порівняльного правознавства. З 1976 року працював викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри державно-правових дисциплін Київської вищої школи МВС СРСР. З 1986 викладав на юрфаку Київського університету ім. Шевченка, обіймав посади доцента, професора кафедри конституційного права, завідувача кафедри прав людини.

У вересні 1996-го указом президента Леоніда Кучми було призначено суддею Конституційного суду України. У жовтні 2002-го на спеціальному пленарному засіданні колеги обрали Шаповала заступником голови суду. Припинив повноваження судді Конституційного суду у жовтні 2005-го.

2005-2007 рр. – Віктор Ющенко призначив Шаповала співробітником Секретаріату президента – представником глави держави у Конституційному суді.

1 червня 2007-го обраний членом оновленої Центральної виборчої комісії, наступного дня обраний головою ЦВК.

4 липня 2013 року Верховна Рада з ініціативи президента Віктора Януковича звільнила Шаповала з посади члена Центрвиборчкому у зв'язку з досягненням ним 65-річного віку. На посаді голови ЦВК його змінив Михайло Охендовський.

Автор низки наукових праць, підручників та монографій з проблем теорії держави права, конституційного права. Як член робочої групи Конституційної комісії брав участь у розробці проєкту Конституції України.

Звання, нагороди. Доктор юридичних наук, член-кореспондент Академії правових наук України, юрист України. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

Сім'я. Одружений, є син та дочка.

03.05.2024 р.