RU

Щербань Володимир

Ексгубернатор Сумської та Донецької областей

Щербань Володимир
Джерело фото: LIGA.net
Дата народження: 26.01.1950

Володимир Петрович Щербань – ексгубернатор Сумської та Донецької областей. Кандидат економічних наук.

Місце народження. Освіта. Народився в Артемівську (зараз Кипуче) Перевальського району Луганщини. Після закінчення середньої школи влаштувався учнем слюсаря на донецький завод Точмаш. Після армії (1969-1971 рр.) повернувся туди ж – ремонтувати обладнання в цеху точного лиття. У 1972-1976 pp. Щербань навчався у Донецькому інституті радянської торгівлі, одержав диплом економіста. Кандидат економічних наук.

Кар'єра. Після закінчення вишу працював керівником кількох підприємств торгівлі та переробної промисловості у Чернівцях та Донецьку.

У 1992-1994 pp. обіймав посаду заступника голови міськвиконкому Донецька, був депутатом Донецької міськради.

Щербань – тричі народний депутат України. Вперше був обраний до парламенту у 1994 році.

З 1995 по липень 1996 обіймав посаду губернатора Донецької області.

З липня 1994-го по жовтень 1996-го очолював Донецьку облраду.

Навесні 1998 року Щербань вдруге стає депутатом Верховної Ради. За рік президент Леонід Кучма призначає його губернатором Сумської області.

У 2002 році Щербань знову стає нардепом. Пройшов до парламенту за списком блоку Наша Україна як лідер Ліберальної партії України, яка увійшла до складу НУ. Проте практично через місяць Щербань перейшов до фракції Єдина Україна, після її ліквідації увійшов до депутатської групи Народний вибір. У зв'язку з обранням до парламенту у травні 2002-го Щербаня було звільнено з губернаторської посади.

15 листопада 2002 року по січень 2005 року – голова Сумської обласної державної адміністрації.

На початку 2005 року залишив територію України. У жовтні того ж року його затримали в штаті Флорида (США) за підозрою у порушенні візового режиму. На прохання української сторони був депортований із США.

4 листопада 2006 року одразу після повернення в Україну був заарештований представниками Генпрокуратури в міжнародному аеропорту Бориспіль. За кілька днів був випущений на волю під поруку трьох депутатів від Партії регіонів.

Нагороди, звання. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня, званням "Почесний землевпорядник України". Удостоєний відзнаки Мінкультури - за "вагомий особистий внесок у розвиток української культури, відродження її духовних цінностей".

Сім'я. Щербань одружений, його дружина Ірина очолювала Сумський обласний благодійний фонд "Вічність", який фінансував "духовне відродження регіону". Син Артем Щербань – екснародний депутат України (Партії регіонів).

Ексгубернатора Сумщини іноді помилково вважають родичем нині покійного Євгена Щербаня. Однофамільця Володимира Щербаня, народного депутата та одного з наймогутніших людей на Донбасі у листопаді 1996 року наймані кілери розстріляли біля трапа літака в аеропорту Донецька. Ім'я замовника офіційно невідоме досі. У 2004-му Генпрокуратура звинуватила в організації замовлення Павла Лазаренка.

05.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Квітня 2024г (Пн):