RU

Янченко Галина

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Слуга народу)

Янченко Галина

Галина Ігорівна Янченконародний депутат України IX скликання від партії Слуга народу, експерт з антикорупційної політики у ЗеКоманді. Секретар Національної інвестиційної ради при президентові України.

Місце народження. Освіта. Народилася 29 квітня 1988 року у Житомирі. Закінчила Житомирську гуманітарну гімназію № 23 та Національний університет Києво-Могилянська академія, здобула ступінь магістра за напрямом "Соціологія". Також протягом року навчалася у школі міста Вічіта-Фолс, Техас (США).

Кар'єра. У 2007-2008 роках - керівник досліджень, соціолог-фрілансер.

У 2010-2013 роках - менеджер дослідницьких проєктів, Pact, Inc.

У 2013-2016 роках - працювала аналітиком Центру протидії корупції, співавтор низки аналітичних звітів про корупцію під час закупівлі лікарських засобів у МОЗ.

З 2018 року – голова Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.

Засновниця ГО "Антикорупційний штаб".

Координувала випускників програми студентського обміну серед майбутніх лідерів FLEX, була менеджером дослідницьких та аналітичних програм міжнародної організації Pact та проєктів Ялтинської європейської стратегії. Брала участь в організації п'ятої щорічної зустрічі у Ялті Форуму "Зона вільної торгівлі".

Політична кар'єра. У 2008 році заснувала Київський центр організації Демократичний Альянс (з 2011 року – ВМГО Молодь Демократичного Альянсу). Входила до бюро партії Демократичний Альянс у Києві, член партії з моменту створення.

З 2014 по 2015 рік – депутат Київської міської ради від ДемАльянсу (№ 2 у списку), займалася питаннями зловживання у землекористуванні та боротьбою з корупцією.

Член Зекоманди (відповідає за антикорупційну політику та діджитал-рішення). На парламентських виборах 2019 року обрана народним депутатом від партії Слуга народу, № 5 у списку. Заступник голови фракції Слуга народу.

З 29 серпня 2019 року - заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики у Верховній Раді України IX скликання.

З 2022 року - секретар Національної інвестиційної ради при президентові України.

Сім'я. Не заміжня. Колишній чоловік – ексвиконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андросов. Діти: дочка Афіна (нар. 2012), син Аскольд (нар. 2016).

14.03.2024 р.