RU

Кадиров Рамзан

Глава Чеченської республіки

Кадиров Рамзан
Дата народження: 05.10.1976

Рамзан Ахматович Кадиров - голова Чечні. Близький до президента Росії Володимира Путіна, який спрямовує до Чечні великі фінансові кошти в обмін на лояльність Кадирова. Є одним із головних прихильників Путіна, які підтримують повномасштабне вторгнення Росії до України.

Місце народження. Освіта. Народився в селищі Центорой Курчалойського (раніше Шалінського) району ЧІАССР. У 2004 році закінчив Махачкалінський інститут бізнесу та права (за спеціальністю юриспруденція).

Кар'єра. З 1996 року – помічник та начальник охорони муфтія Чеченської Республіки Ахмата Кадирова.

З червня 2000 по травень 2002 року - інспектор зі зв'язку та спеціальної техніки штабу окремої роти міліції при УВС МВС РФ, до функцій якої входило забезпечення безпеки вищих посадових осіб та охорона об'єктів, будівель органів державної влади Чеченської республіки.

З травня 2002 по лютий 2004 року - командир взводу окремої роти міліції при МВС ЧР з охорони об'єктів, будівель органів державної влади Чеченської Республіки.

У 2003 році, після обрання А.Кадирова президентом Чеченської Республіки, - начальник президентської служби безпеки. Займався веденням переговорів із учасниками незаконних збройних формувань про їх перехід на бік федеральної влади. Відповідав за проведення спецоперацій зі знищення бойовиків та бандформувань.

На початку 2004 року – помічник міністра внутрішніх справ ЧР, член Державної ради Чеченської Республіки від Гудермеського району. З травня 2004 року - перший заступник голови уряду Чеченської Республіки. З жовтня - радник повноважного представника президента РФ у Південному федеральному округу. Займався питаннями взаємодії з силовими структурами округу.

16 березня 2005 року розпорядженням голови уряду Російської Федерації Михайла Фрадкова призначений головою республіканської комісії з виплат компенсації громадянам, які втратили житло та майно в ході військових дій у Чеченській Республіці.

1-4 серпня 2005 року – виконуючий обов'язки президента Чеченської Республіки.

З листопада 2005 року – виконувач обов'язків голови уряду Чеченської Республіки.

2 березня 2006 року президент Чеченської Республіки Алу Алханов вніс до парламенту Чечні кандидатуру першого віцепрем'єра Кадирова на пост глави республіканського уряду. З 4 березня 2006-го – голова уряду Чеченської Республіки.

З 15 лютого по 2 березня 2007 року – в.о. президента Чеченської Республіки (у зв'язку з відставкою президента Алханова).

2 березня 2007-го парламент Чечні затвердив кандидатуру Кадирова, запропоновану президентом Росії Володимиром Путіним, на посаду президента Чеченської Республіки.

12 серпня 2010 року Кадиров направив до парламенту Чеченської Республіки офіційний лист із проханням внести зміну в назву вищої посадової особи Чеченської Республіки. Свою позицію Кадиров пояснив тим, що "в єдиній державі має бути лише один президент, а в суб'єктах перші особи можуть іменуватися главами республік, головами адміністрацій, губернаторами тощо".

28 лютого 2011 року президент Дмитро Медведєв вніс до парламенту Чечні кандидатуру Кадирова для затвердження на другий термін. 5 березня Кадиров був одноголосно затверджений на посаді. 5 квітня 2011 року він офіційно обійняв посаду голови Чеченської республіки на другий термін.

25 березня 2016 року у зв'язку із закінченням терміну повноважень президент Росії Володимир Путін призначив Кадирова тимчасово виконуючим обов'язки голови Чеченської Республіки. На чергових виборах 18 вересня 2016 року Кадиров переміг за офіційними даними з 97,56% голосів при явці 94,8%.

Агресія Росії проти України. У вересні 2015 року Рамзан Кадиров був включений до списку санкцій (номер 126 у списку) введеного Україною у відповідь на російську збройну агресію.

17 листопада 2022 року СБУ оголосила Кадирова у розшук. Його розшукують у рамках статті 110 частини 3 (Зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України, що спричинило загибель людей або інших тяжких наслідків) та статтю 437 частина 2 (Планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Громадська діяльність. З 2002 року очолює спортивний клуб "Рамзан". З 2004-го – президент футбольного клубу "Терек"; голова регіонального громадського фонду ім. Героя Росії А. Кадирова; президент Чеченської Ліги КВК.

З лютого 2006-го – секретар регіонального відділення партії Єдина Росія.

Регалії. Герой Російської Федерації (2004). Лауреат республіканської премії "Людина року – 2004". Почесний громадянин Чеченської Республіки. Заслужений працівник фізичної культури. Почесний член Російської академії природничих наук (2006).

Нагороджений орденами та медалями, в т.ч. найвищою нагородою Чечні - "Орденом ім. Ахмата Кадирова".

Сімейні узи. Дружина – Мідні Кадирова (1978 р.н.), домогосподарка. Діти: чотири сини - Ахмат (нар. 8 листопада 2005), Зелімхан (нар. 14 грудня 2006), Адам (нар. 24 листопада 2007) та Абдуллах (нар. 10 жовтня 2016), шість дочок - Айшат (нар. 31 грудня 1998), Каріна (нар. 17 січня 2000), Хеді (нар. 21 вересня 2002), Табарік (нар. 13 липня 2004), Ашура (нар. у січні 2012) та Ейшат (нар. 13 січня 2015). Також двоє усиновлених у 2007 хлопчика (брати Даскаеви).

Батько Рамзана Кадирова - Ахмат Кадиров (1951 р.н.), чеченський релігійний та державний діяч. Декілька років був муфтієм невизнаної Чеченської Республіки Ічкерія. Після початку Другої російсько-чеченської війни перейшов на бік федеральної влади. Перший президент Чеченської Республіки. Загинув унаслідок замаху з боку сепаратистів 9 травня 2004 року у чеченській столиці Грозному.

Хобі. Любить собак (надає перевагу кавказьким вівчаркам). Улюблений вид спорту – бокс. Кандидат у майстри спорту з боксу.

04.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 16 Червня 2024г (Нд):