RU

Калитвинцев Юрій

Екстренер Динамо (Москва)

Калитвинцев Юрій
Джерело фото: ЕPA
Дата народження: 05.05.1968

Юрій Миколайович Калитвинцев – український футболіст, який виступав на позиції півзахисника, тренер. Майстер спорту України міжнародного класу (1999).

Місце народження. Народився у Волгограді.

Кар'єра гравця. Амплуа - центральний півзахисник. Ротор (Волгоград) – 1985-1986, 1988-1991 рр.; СКА (Ростов-на-Дону) – 1986-1988 рр.; Динамо (Москва) – 1992-1994 рр., Локомотив (Нижній Новгород) – 1994 рік; Динамо (Київ) – 1995-1998 рр.; Трабзонспор (Трабзон, Туреччина) – 1998-1999 рр.; ЦСКА (Київ) – 1999-2000 рр.

Чемпіон України 1995, 1996, 1997, 1998 років. Володар Кубка України 1996, 1998 рр. Бронзовий призер чемпіонату Росії 1992, 1993 рр. Дворазовий володар Кубка чемпіонів Співдружності (1997, 1998).

Двічі потрапляв до списку 33-х найкращих футболістів чемпіонату Росії (1992 року - № 2, 1994-го - № 3).

За збірну України зіграв 22 матчі, забив один м'яч.

Кар'єра тренера. 2000-2002 рр. – головний тренер клубу Закарпаття (Ужгород). 2002-2005 рр. – головний тренер юнацької збірної України (U-19). 2005-2007 рр. – головний тренер юнацької збірної України (U-17). 2007-2009 рр. – головний тренер юнацької збірної України (U-19). 2006-2010 рр. – головний тренер Динамо-2 (Київ).

2009-го збірна України (U-19) під керівництвом Калитвинцева виграла чемпіонат Європи серед юнаків, який проходив у Донецьку та Маріуполі.

З 25 серпня 2010 року по 21 квітня 2011 року – виконуючий обов'язки головного тренера національної збірної України. Після призначення Олега Блохіна на посаду головного тренера прийняв пропозицію увійти до нового тренерського штабу збірної.

19 січня 2013 року Калитвинцева було призначено головним тренером нижньогородської Волги, а 27 березня 2014 року подав заяву про відставку. Заява була прийнята. Особливих успіхів на цій посаді Калитвинцев не досяг.

6 червня 2016 року Радою директорів Динамо (Москва) був призначений головним тренером команди. За підсумками першого сезону на посаді головного тренера Калитвинцеву вдалося повернути команду до Прем'єр-ліги. Він був визнаний найкращим тренером ФНЛ.

7 жовтня 2017 року клубом Динамо (Москва) було повідомлено про відставку Калитвинцева за взаємною згодою сторін. Цьому передувала поразка від Локомотива (1 жовтня з рахунком 0:3), після якої Динамо опустилося на передостаннє, 15-те місце у турнірній таблиці Прем'єр-ліги. За два дні до оголошення про відставку відбулися командні збори, на яких Калитвинцеву висловили кредит довіри, але потім рішення було змінено.

25 лютого 2021 року Юрія Калитвинцева було призначено на посаду головного тренера футбольного клубу "Олімпік" (Донецьк). Угода підписана строком на 1,5 року.

3 травня 2021 року Калитвинцев залишив клуб "Олімпік" (Донецьк) за взаємною згодою сторін через незадовільні результати команди.

З 15 червня 2021 року – головний тренер клубу "Полісся" (Житомир). 11 березня 2024 року на тлі поганих результатів гри команди подав у відставку.

Регалії. Майстер спорту міжнародного класу. Заслужений тренер України. Нагороджений орденом "За заслуги" III (1998 та 2006) та II (2011) ступенів.

Сім'я. Є син Владислав – футболіст.

01.04.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 28 Травня 2024г (Вт):