RU

Енергоатом

Енергоатом
Офіційна адреса компанії: вул. Назарівська, 3, м. Київ, 01032
Офіційний email компанії: energoatom@atom.gov.ua
Офіційний телефон компанії: +38 (044) 277-78-83

Акціонерне товариство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (до 29 грудня 2023 року – державне підприємство) компанія є оператором усіх атомних електростанцій України, що діють.

Історія. Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" створено у жовтні 1996 року. Його основна мета збільшення виробництва електроенергії та коефіцієнта використання встановленої потужності АЕС за умови постійного підвищення рівня безпеки експлуатації.

Компанія є оператором чотирьох атомних електростанцій – Запорізької, Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків (13 енергоблоків типу ВВЕР-1000 та два – ВВЕР-440) загальною встановленою потужністю 13 835 МВт. Також до складу компанії входить Ташлицька 453 МВт), Олександрівська ГЕС (25 МВт) та Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива у Чорнобильській зоні.

Чотири атомні станції - Запорізька, Рівненська, Південноукраїнська, Хмельницька, а також "Атомремонтсервіс", "Атоменергомаш", "Атомкомплект", "Атомпроектінжиніринг", "Аварійно-технічний центр", "Науково-технічний центр", "Енергоатом-Трейдинг" ", "Донузлавська ВЕС", "Складське господарство", "Атомприлад", "Автоматика та машинобудування", "Управління справами" та представництво у Брюсселі є відокремленими підрозділами ДП "НАЕК "Енергоатом".

Енергоатом забезпечує близько 55% потреб України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник досягає 70%.

Україна посідає восьме місце у світі за показником встановленої потужності АЕС. За підсумками 2018 року Україна посіла третє місце у світі за часткою електроенергії АЕС у загальному обсязі виробництва електроенергії в країні.

Відповідно до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки" на НАЕК Енергоатом покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпечне виробництво електроенергії. Крім того, основними завданнями Енергоатому є продовження ресурсу наявних та будівництво нових енергопотужностей, придбання свіжого та вивезення відпрацьованого ядерного палива, створення національної інфраструктури поводження з опроміненим ядерним паливом, фізичний захист об'єктів атомної енергетики, перепідготовка та підвищення кваліфікації персоналу.

Серед пріоритетів Енергоатому будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції, реконструкція системи технічного водопостачання Південноукраїнської АЕС та добудова Ташлицької ГАЕС.

З метою підвищення надійності та ефективності експлуатації діючих АЕС України, Енергоатом реалізує такі програми: Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КСПБ), Програма підвищення ефективності експлуатації АЕС ДП "НАЕК "Енергоатом" та Програма підвищення потужності діючих енергоблоків АЕС.

Компанія також працює над вибором нового типу реакторної установки, пошуком варіантів альтернативного ядерного палива.

Компанія Енергоатом є членом ВАТ АЕС, WNA, EUR, INPRO, Українського ядерного товариства та Асоціації "Український ядерний форум".

4 березня 2022 р. через повномасштабне вторгнення Росії в Україну Запорізька АЕС опинилася в умовах тимчасової окупації.

29 грудня 2023 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про утворення акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".

22.04.2024 р.