RU

Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства

Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства
Джерело фото: depositphotos.com

Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства - замінив собою Міжнародний день електрозв'язку та Всесвітній день інформаційного суспільства, які раніше відзначали.

Історія. Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства відзначають щорічно 17 травня, коли також відзначають річницю підписання першої Міжнародної телеграфної конвенції та створення Міжнародного союзу електрозв'язку.

Мета цього міжнародного свята полягає в тому, щоб сприяти підвищенню рівня обізнаності щодо можливостей, які може принести суспільствам і країнам використання Інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), а також щодо шляхів подолання "цифрового розриву".

Починаючи з 1969 року, 17 травня відзначали Всесвітній день електрозв'язку на честь заснування Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ) і підписання першої Міжнародної телеграфної конвенції у 1865 році. Цей день було встановлено Повноважною конференцією, що відбулася в Малазі-Торремоліносі у 1973 році.

Що стосується Всесвітнього дня інформаційного суспільства, то в листопаді 2005 року Всесвітня зустріч на вищому рівні з питань інформаційного суспільства закликала Генеральну Асамблею ООН оголосити 17 травня Всесвітнім днем інформаційного суспільства, щоб підкреслити важливість ІКТ і зосередити увагу на широкому спектрі питань, що стосуються інформаційного суспільства. У березні 2006 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій встановлюється, що Всесвітній день інформаційного суспільства щорічно відзначатиметься 17 травня.

У листопаді 2006-го на Повноважній конференції МСЕ в Анталії (Туреччина) було ухвалено рішення про те, що обидва заходи відзначатимуть 17 травня як Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі