RU

Всесвітній день Хабітат

Всесвітній день Хабітат
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 7 Жовтня (Перший понеділок жовтня. У 2024 році – 7 жовтня)

Всесвітній день Хабітат (інша назва - Міжнародний день житла) - присвячується умовам проживання в населених пунктах. Цей день відзначають у перший понеділок жовтня з 1986 року.

Історія. Хабітат від латинського слова habitabilis - придатний для проживання, населений.

У 1985 році відповідно до рекомендації Комісії з населених пунктів Генеральна Асамблея ООН заснувала Всесвітній день Хабітат з метою забезпечення житлом населення планети до 2000 року.

Проблеми житла та умов проживання були поставлені на високому рівні ще на першій конференції ООН зі сталого розвитку поселень у Ванкувері у 1976 році. Відтоді світ значно змінився, але проблеми бідності, забруднення і захворювань не втрачають своєї гостроти.

У своєму зверненні у зв'язку зі Всесвітнім днем Хабітат у 1999 році на тему "Міста для всіх" генеральний секретар ООН заявив, що всі мешканці міст - молоді та старі, багаті й бідні, чоловіки та жінки - повинні мати змогу висловитися в процесі ухвалення рішень, що стосуються їхнього життя. Він також зазначив, що коли місцеві органи влади підтримують відносини справжнього партнерства з громадянським суспільством, зокрема з найбіднішими верствами міського населення, це сприятливо позначається на всій навколишній обстановці.

Свята сьогодні
Сьогодні 24 Червня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі