RU

Абдалла II ібн Хусейн

Король Йорданії

Абдалла II ібн Хусейн
Джерело фото: EPA
Дата народження: 30.01.1962

Абдалла II ібн Хусейн аль-Хашимі - король Йорданії з 1999 року, син короля Хусейна ібн Талала. У 1993-1996 роках - командувач йорданськими Спеціальними збройними силами, з 1996 по 1999 рік - глава Командування спеціальних операцій йорданських Збройних сил. Фельдмаршал Збройних сил Йорданії, маршал Королівських Йорданських ВПС.

Місце народження. Освіта. Абдалла II народився 30 січня 1962 року в Аммані, Йорданія. Він старший син короля Хусейна I Бін (Ібн) Талала та його другої дружини, королеви Муни у дівоцтві Антуанет Авріль Гардінер - дочки британського офіцера. Коли Абдаллі II було три роки, його батько вирішив, що передасть владу своєму братові, а не синові, тому Абдалла II не призначався до престолонаслідування. Його батьки розлучилися у 1971 році.

Початкову освіту Абдалла II здобув в Ісламському коледжі в Аммані, а пізніше навчався в школі Святого Едмунда графства Суррей, Англія. Потім він продовжив освіту в США - навчався в школі Іглбрук і в Академії Дірфілд. У 1980 році Абдалла II розпочав навчання в Королівській військовій академії в Сендхерсті у Великій Британії, а потім служив у 13/18-му Королівському гусарському полку британської армії.

У 1982-1983 роках Абдалла II навчався в Оксфорді, у Пемброк-Коледжі, де пройшов курс, присвячений вивченню Близького Сходу. 

Служба в армії. Повернувшись до Йорданії, він почав службу в елітній 40-й бронетанковій бригаді Збройних сил Йорданії, був командиром взводу і заступником командира батальйону. У 1985 році принц почав служити в 3 дивізії бронетанкового корпусу. Того ж року Абдалла II проходив курс офіцерів бронетанкових військ в американському Форт Ноксі, штат Кентуккі. У 1986 році принц отримав звання капітана, пізніше йому було присвоєно звання підполковника. У 1987 році Абдалла II навчався в США в Школі дипломатії Джорджтаунського університету, де без відриву від військової служби захистив магістерську дисертацію з міжнародної дипломатії.

У січні 1993 року Абдалла II став заступником командувача Військами спеціального призначення Королівства Йорданія, а в листопаді того самого року його призначили їхнім командувачем. У 1996 році принц займався реорганізацією спецпризначенців та інших елітних підрозділів, об'єднавши їх за допомогою створеного ним єдиного Командування військ спеціального призначення Королівства Йорданія, яке сам і очолив.

У 1998 році Абдалла II отримав звання генерал-майора. Крім армійської служби, принц за відсутності батька виконував обов'язки глави держави, а також нерідко їздив у різні дипломатичні поїздки.

Вступ на трон. У січні 1999 року король Хусейн раптово оголосив Абдаллу II своїм спадкоємцем. За деякими даними, це рішення він ухвалив через конфлікт із братом, крім того, ЗМІ згадували, що король віддав перевагу Абдаллі тому, що так "захотіла армія". Через два тижні глава держави помер. Того ж дня принц Абдалла був проголошений новим королем. Коронація короля Абдалли II відбулася в червні того ж року. Разом із титулом короля Абдалла II успадкував посаду Верховного головнокомандувача військами Йорданії; йому було присвоєно звання фельдмаршала Збройних сил Йорданії. Крім того, Абдалла II став маршалом Королівських Йорданських ВПС.

Сім'я. Одружений на королеві Ранії, палестинці за походженням. У них четверо дітей (два сини і дві дочки).

Абдалла II - кваліфікований водолаз, парашутист і пілот. Захоплюється авторалі, колекціонує зброю, є великим знавцем японської кухні. У 1995 році знявся в епізодичній ролі в серіалі Зоряний шлях: Вояджер, шанувальником якого він є. Перебуває у дружніх стосунках з експрезидентом США Джорджем Бушем.

08.01.2024 г.